VIDEOLOOD

VIDEOLUGU: TUBLI VÄIKE-ETTEVÕTJA REAGEERIS KRIISIS PAINDLIKULT

Alles eelmisel sügisel uksed avanud söögikoht Elva Keegel ja Resto pidi politsei sunnil kellegi kaebuse peale uksed sulgema 13. märtsil. Korravalvurid keerasid omaalgatuslikult vindi üle ehkki koht võinuks olla veel mitu päeva avatud. Nüüd alustas Keegel ja Resto uuesti elvalaste teenindamist. Avatud on toidu kaasamüük.

Elva Keegel ja Resto juhataja Anari Niinemets on üks suur energiapall, temast kiirgab raskelgi ajal optimismi. Otsus teenindamine taasavada ning alustada valmistoidu kaasamüüki, sündis raskete vaidlustega.

„Kõik tuli otsast peale läbi mängida. Mõistagi tähendas see lisainvesteeringuid kaasamüügi mõttes ja uue menüü koostamist. Vana menüüd ei saanud enam muutunud oludes kasutada. Loodame, et langetatud otsus oli õige ja tasub end ära,” rääkis Anari.

Populaarne Elva söögikoht avas taas uksed 2. aprillil ja esimeste tundide müük läks üllatavalt hästi. Tegelikult oli Anaril väike kahtlus hinges, ehk ollakse turunduse poolega veidi hiljaks jäänud. Seda ei juhtunud. „Praegu elvalased toetavad meid. Paari lahti oldud tunniga oleme müünud natuke vähem kui 100 portsjonit. See on Elva mõistes väga hea tulemus. Loodame, et müüginumber järjest suureneb ja tehtud investeering tasub ära,” oli Anari optimistlik.

Info taasavamisest jõudis klientideni tänu sotsiaalmeediale. Anari sõnul oli neil oma postitus Facebookis ja Instagramis. Rahvas jälgib praegu sotsiaalmeediat. Lisaks uuendati söögikoha kodulehte ja sealt saab klient otse esitada tellimuse. Anari Niinemetsa kinnitusel tuuakse tellitud toit koju väikese lisatasu eest. Kui tellimus on, aga üle 20 euro, siis suisa tasuta. Keelatud pole tellimusele ise järgi tulemine. Mõelnud on sellelegi, et paari nädala pärast tahetakse vastuvõtu ja teeninduspiirkonda laiendada.

Kui paljud poed ja söögikohad ägavad Tallinnas ja Tartus kullerite puuduse all, siis Elvas seda muret ei ole. Niinemetsa kinnitusel on neil super ja teotahteline meeskond. „Kõike teeme ise. Valmistame toidu ning toimetame selle ise koju.”

Praegu on tellimiste vastuvõtt ja teenindamine avatud teispäevast – pühapäevani kella 12-st 18-ni. Järgmisest nädalast ollakse kauem avatud, et inimesed saaksid valmistoitusid rohkem nautida.

Pilk menüüle kinnitas, et pakutakse erinevaid pitsasid ja burgereid, mitmeid erinevaid kevadisi salateid ning snäkke. Seda kõike on mõnus kodus teleri ees mekkida. Toidu tellijateks on valdavalt pered, aga leidub ka keskealisi ja nooremaid.

Aga kuidas on lood tooraine tarnetega? „Elva poodidest me toorainet ei hangi. Selleks on omad tarnijad, kes toimetavad kauba ise kohale. Ainus, millest praegu puudust tunneme, on kaasa müümiseks mõeldud topsid. Neid toodetakse välismaal ja nad ei jõua nii kiiresti Eestisse. Oleme praegu leidnud alternatiivi ja müük seisma ei jää,” võttis Anari Niinemets jutu kokku.

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

KOMMENTAARIUM

Back to top button