VIDEOLOOD

VIDEO! ELVA JA RÕNGU KIRIKUÕPETAJA VALLO EHASALU JÕULUPÖÖRDUMINE

Me tahame, et armsad inimesed oleks meile lähedal. Kuid sageli lükkuvad külaskäigud parema aja ootuses edasi. Aga oli üks külaskäik, mis tõepoolest leidis aset. Jeesus ei oodanud oma külaskäiguks paremat aega. Ja nüüd on ta meiega maailma aegade otsani, kõneleb Vallo Ehasalu oma tänavuses jõululäkituses Elva valla inimestele.

Rõõm rääkida Teiega jõulujuttu, head suure Elva valla elanikud! Jõulud räägivad meile, et Jumal on meiega. Jumal on sündinud inimlapseks – Petlemmas, Joosepi ja Maarja perekonnas. Ta on tulnud, et olla meie lähedal. Me ju alati tahame, et armsad inimesed oleksid meie lähedal. Selleks, et nad oleks, on võimalik neid kutsuda külla, on võimalik neile minna külla.

Võib-olla mäletate, et olete lubanud ikka minna oma sugulastele-sõpradele külla – tulen, aga mitte talvel. Ootame, kuni tuleb ilusam soojem aeg, mil lilled kõik õitsevad. Kevadel ütleme, et tuleme külla, aga ootame enne ära, kuni kiired kevadtööd tehtud saavad. Suvel ütleme, et las lähevad puhkuste ajad mööda, siis tuleme külla. Sügisel ütleme, et las saavad lõpule need kiired sügistööd, siis tuleme teile külla.

Aga aasta 2020 õpetas meile tõsiasja, et kui sa midagi teed, pead sa seda tegema kohe ja otsekui harjumust mööda. Seepärast, et me hakkasime nüüd andma lubadusi oma armsatele, oma lähedastele, et tulen külla siis, kui see esimene laine on möödas. Nüüd võib-olla ütleme, et tuleme külla siis, kui see teine laine on möödas. Võib-olla varsti on meil veel tarvis oodata, et miski läheks mööda „enne kui“.

Täna tahaksin rääkida sellest, et on üks külaskäik, mis tõepoolest leidis aset. Jumala Poeg Jeesus Kristus sündis Petlemmas. Ja tema kasuisale Joosepile ütles ingel nõnda: „Ja sina hüüad teda: Immanuel“. See tähendab, Jumal on meiega.“ Ja ingel ei öelnud seda ilmaaegu. Jeesus, tema on meiega. Kui me loeme Evangeeliumi lõpuni, siis leiame seal viimasel leheküljel juba surnuist üles tõusnud Jeesuse sõnad: „Mina olen teiega kõigil päevadel maailma otsani.“  

Evangeelium on kirjutatud targa inimese poolt, ta teadis juba algust kirjutades, mida ta kirjutab lõpus. Jeesuse sündimisest rääkides ütles ta, et Jumal on meiega ja evangeeliumi lõpetades ütles ta, et minge kõikjale maailma kuulutama Jumala Poega, sest Jumala Poeg ise on meiega koos maailma ajastu otsani.

Mida me nüüd märkame? Jeesus, Jumala Poeg, tema on tõesti tulnud taevast alla meie juurde. Tema ei oodanud paremat aega, vaid tuli just tol ajal, kui tema vanemad oli Petlemmas. Ta tuli meie keskele ja kuulutas, et Jumal on meiega. Ja see on armastav isa, kes mõtleb oma rahva peale ja saadab oma poja meie keskele.

Kuidas meie nüüd elame? Kas me oleme oma lähedaste lähedal või oleme kaugemal? Südames on nad ikka meie juures. Kas tunneme Jumala Poega endale lähemal või kaugemal, tema on ikka meie juures ja tema annab meile selle sügava vaimsuse, et me elame mõeldes tema peale. Mõeldes selle peale, et me oleme sündinud siia maailma, et tegeleda sügavamate ja kõrgemate taevaste asjadega. Ja tema on neid taevaseid kingitusi kinkinud küllaga ja meie võime elada sellest rikkusest tänumeeles edasi.

Meie vald siin täis toredaid inimesi, nii palju tegemisi, nii palju head tahet – me võime kõik üheskoos tunda rõõmu Jumala Poja tuleku üle! Soovin ilusaid õnnistatud pühi Teile kõigile!   

Vallo Ehasalu on EELK Elva, Rõngu ja Hargla koguduse õpetaja.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button