VIDEOLOOD

KUIDAS SÜNDIS MAXILLA UUS MAJA? LÄHEME KLIINIKULE KÜLLA

Maxilla hambakliinik on nüüdsest end sisse seadnud Elva keskväljaku ääres äsja valminud moodsa kujundusega hoones. Tegime hoone arendaja ning Maxilla hambakliiniku juhatuse liikmega hoones ringkäigu ning rääkisime hoone ehitusest ning uudsetest võimalustest.

Maxilla sai Elvas alguse pea 32 aastat tagasi sõbrapäeval, mil algasid esimesed vastuvõtud. Nüüdseks on ettevõte laienenud ka Tartusse ning Tallinnasse, aastas külastab neid kokku 65 000 tuhat klienti ning teenuseid pakub 50 kogenud arsti. Teenuseid pakutakse tavalisest hambaravist näokirurgiani välja.

Ragnar Abeli sõnul oli Elva jäänud justkui vaeslapse rolli, kuna Tartus ja Tallinnas olid juba moodsad kliinikud ning nüüd jõudis järg lõpuks ka Elva kätte. Lisaks oli suuremaid ruume vaja ka perearstil Maarika Kukel ning sealt tuli idee ehitada täiesti uus hoone. „Peasüüdlased, et see kõik ilusti välja tuli, on ilmselt meie endised linnajuhid Margus Ivask, Eva Kams, tänu kellele need kiired otsused vastu võeti,“ kommenteerib Abel.

Hoone kujundusidee tuli koostöös arhitekti Liis Keskkülaga, kes käis välja ka huvitava lillemotiivi kujunduse hoone seintel. Kuna asukoht on Elvale tähtis punkt, siis sai renoveeritud sai ka vana hoone. Kogu investeering läks Maxillale maksma 1,6 miljonit eurot.

Igapäevaselt on Maxilla hambakliinikus sisustatud kaks kabinetti, kuid plaanitakse sisustada veel ka kolmas kabinett. Elvas saab peamiselt teha hambaraviga seotud teenuseid ning kui kliendil tekib vajadus keerulisemate kirurgiliste protsesside järgi, siis suunatakse nad Tartu kliinikusse.

Maxilla hambakliiniku kabinettidest leiab tipptasemel kõige uuema mudeli Stern Weberi hambaravitoolid, mille küljes on ka intraoraalne röntgenaparaat. Masinad maksavad 30 000- 35 000 eurot ning kogu kabineti sisustus maksab kuni 50 000 eurot. Röntgeniruumis on eraldi ka panoraamröntgen.

Uue hoone ehitus hambaravi hinnakirja ei mõjutanud. Alla 19-aastaste hambaravi leping on Maxillal haigekassaga juba mitukümmend aastat ning alates maikuust on ka täiskasvanute hambaravi hüvitise leping.

Hoones tegutseb ka Elva kesklinna perearstikeskus, kus tegutseb kuus kabinetti, protseduuride ruum ja abiruumid. Lisaks on hoone ülemisel korrusel üürikorterid.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button