VIDEOLOOD

VIDEOLUGU: ELVA UUDISED TEEB RINGKÄIKU UUES ELVA SPORDIHOONES

Kaasaegsed spordirajatised on iga omavalitsuse auks ja uhkuseks. Elvalased on paraku pidanud seni vaatama mõningase kadedusega naabervalla Nõo poole, kus juba hulk aastaid uhke spordihoone püsti. Siiamaani on männilinlased pidanud leppima sellega, mida pakub gümnaasiumi võimla, mis on veidi rohkem kui 40 x 20 meetrit. Suvest aga jõudis spordihoone ehitus nii kaugele, et Elva spordihoones algas treeningtöö ja juba hetke pärast toimub ka ametlik avamine.

Maja üks suuremaid osi on kergejõustikuala, mis koosneb 60-meetrisest tartaaniga kaetud neljarajalisest sprindisirgest, lisaks veel kaugushüppeala ja kõrgushüppeala. Sprindisirge start paikneb suurepärase järvevaatega kohas. Elva spordijuht Madis Šumanov tunnistab, et rajakate vajab veel testimist  – kas peab ka naelikutega jooksmisele vastu. Pidurdusala finišijoone järel on küll natuke napivõitu, kuid selle lõppu saab paigaldada pehmendusseina. Lisaks veel 130-meetrine jooksuring, mis kulgeb ümber suure saali, kus Elva Uudiste ringikäigu ajal tegutsesid võimlemisklubi Airi võimlejad.

„Meil on olemas kahekorruseline jõusaal, meil on olemas peeglisaal [näiteks aeroobikaks, tantsuks või võimlemiseks-joogaks], mida saab teha vajadusel kaheks väiksemaks saaliks. Ja siis veel kolmanda korruse treeningsaal, kus saab teha mida iganes – olgu see siis poks või võimlemine,“ kõneles spordijuht Šumanov.

Spordijuhi hinnangul ei tähenda spordihoone tulek kõikide treeninggruppide unistuste täitumist, küll aga seda, et saaliaegade osas vajalik vähemasti vajalik miinimum saab kaetud. Spordihoone pole aga mõeldud üksnes treeninggruppidele, vaid seda saavad kasutada ka individuaalsed harrastajad. Jõusaalialale saab osta pääsme, aga pääsme kasutaja saab kasutada ka kergejõustikuala. Lisaks saab osta ka eraldi pileti kergejõustikualale, kui jõusaal ei peaks huvitama.

Jõusaalis leidub laias valikuis nii masinaid kui vabaraskusi, lisaks terve hulga crossfiti-stiilis raskusi ja seadeldisi – näiteks köiemasin, mis tirides nõuab järjest rohkem pingutust. Jõusaalist leiab ka bulgaaria koti – banaanikujulise raskusega täidetud koti, mille otstest kinni hakates on võimalik teha põhjalik üle keha treening. Antud kott on maadlejate ja teiste võitlussportlaste seas levinud lihtne, aga mitmekülgne treeningvahend. S

Elva kergejõustiklastele tähendab spordihoone valmimine seda, et ei pea enam talviti Tartusse Ülikooli kergejõustikuhalli sõitma, enamiku trenne, olgu tõkete või kaugushüppe osas saab Elvas ära tehtud. Tartus tuleb käia vaid vahetult enne võistlusi kurvijooksu harjutamas. Peegelsaalis aga võib leida RN-Stuudio ja JJ-Streeti tantsijaid, samuti Kaisa ja Maigi rühmatreeningutel kaasa tegijaid.  

Maja on harrastajaid täis. „Mitte ainult suur saal, vaid ka peeglisaal on rahvast täis. Peame mõtlema, kuidas laienema hakata,“ naerab Šumanov.

Ühe korra pääse spordihoonesse jõusaali ja kergejõustikualale maksab seitse eurot, neli eurot maksab see õpilasele ja pensionärile. Šumanov möönis, et ventilatsiooni seadistamine nõuab majas veel aega, seega uue maja omaduste tundmaõppimine ja väiksemate veakohtade parandamine veel kestab. Täna õhtul – Elva valla loomise aastapäeva eelõhtul – toimub väiksemas ringis vastuvõtt spordihoones, pühapäeval aga kella kümnest algab spordihoones lahtiste uste päev, kus on võimalik osaleda avatud treeningutel.

Avatud uste päeva kava:

Pallimängude saal:
11.00-19.00 Lõuna-Eesti Rahvaliiga (korvpall)
19.00 AG kontsert

Peeglisaal:
10.00-11.00 “Suur ja väike” tantsuhommik (oodatud on 6+ aastased lapsed koos ema või isaga)
11.00 Aino Randver (võimlemine)
12.00 Shindo
13.00-14.00 Hip-Hop tants (avatud vanus)
14.00-15.00 House tantsustiil (avatud vanus)
18.00 Kõhutants (Tiiu Kängsepp-Prost)

Treeningsaal:
11.00 Poks Karl Komlev

Kergejõustiku ala
11.00-12.00 SuusaTeami avatud treening
15.00 Üldkehaline treening Peeter Nigol
16.00 Üldkehaline treening Peeter Nigol

Jõusaal:
11.00-12.00 SuusaTeami avatud treening
12.00 Crossfit
13.00 Crossfit

Kohvik:
10.00-18.00 Elva valla noortekohvik

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button