UUDISEDVIDEOLOOD

VIDEO! VALLO EHASALU ÜLESTÕUSMISPÜHADEST: MEID KUTSUB KÕIK SEE ELU MEIE SEES JA MEIE ÜMBER

Ülestõusmispühad on uue rõõmsa alguse sümbol: kaduv on läinud ja meid kutsub kõik see elu meie sees ja meie ümber, kõneles oma tänavuses ülestõusmispühade läkituses Eesti Evangeelse Luteriusu Kiriku Elva, Rõngu ja Hargla koguduste kirikuõpetaja Vallo Ehasalu.

Vaata videot EELK Elva kirikuõpetaja Vallo Ehasalu ülestõusmispühade pöördumisest siit!

Tere päevast, head elvalased ja naabrid! Oleme pühitsemas ülestõusmispühi ja need on aasta kõige olulisemad pühad. Pühapäev tulebki sellest, et Jeesus Kristus on tõusnud surnuist üles kolmandal päeval peale hukkamist ja see oli pühapäev.

Jõulude kohta me näiteks ei tea, mis päeval on Jeesus sündinud, kuid ülestõusmispühade puhul me teame sedagi.  See püha räägib meile sellest, et üks inimene, Jeesus Kristus, Jumala Poeg, tõusis surnuist üles. Ja kui me oleme tema jüngrid, tema omad, siis me jagame temaga saatus selles mõttes, et mitte et me peaksime kõik kannatama nii palju kui tema, vaid me võime tõusta üles surnuist nagu tema on surnuist üles tõusnud. Taoline uus rõõmus algus!

Kui vahel öeldakse inimese kohta, et ta on ühe jalaga hauas, siis kristlikus kunstis kujutatakse Jeesust ka ühe jalaga hauas, ainult nõnda, et üks jalg on haua serval ja samm on kindel, hauast eemale, elu poole. Mitte surma poole, hauda vajumas, vaid hauast välja, elu suunas!

Meil on ees teekond, surm on maha jäänud, samuti kõik see kaduv ja meid kutsub kõik see, mis on elu meie ümber ja meie sees. Kui me läheme koos Jeesusega sellele teele, elu poole, jätame selja taha selle, mis on vana, siis ei tähenda see teekond, uue avastamine, et unustame kõik, otsime iseenda teed. Mõeldud on, et kui Jeesus kutsub, läheme oma eluteed käima, avastuste, uute alguste teed koos temaga. Ilma Jeesuseta on see vana, mis peab minema hauda. Meie läheme edasi elu ja ülestõusmisega ja Jeesuse Kristuse, Jumala Pojaga.

Soovin Teile kõigile õnnistatud ülestõusmispühi ja kõike tulevat!

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button