VIDEOLOOD

VIDEO! VEREVI RANNARIBA JÄÄKS RANNAHOONE EHITUSE KORRAL ALLES VÕRGUPLATSI PIKKUSE JAGU

Verevi ranna jaoks oma tänasel kujul võib praegu olla üks viimaseid suvesid, sest Elva vald kavandab randa koostöös erainvestoriga aastaringselt kasutatavat kuni kolmekordset hoonet. Arengukavas 2019-2025 kajastatud idee on saanud juba kinnituse detailplaneeringus, millega ehitustegevuseks lubatud pinda oluliselt laiendati. Üritasime aimu saada, kui palju rannaalast tegelikult hoone alla jääb ja mil määral veel tulevikus rannarätikuile ruumi leiduks.

Vallal on plaan rajada Verevi rannaalale koostöös erainvestoriga praeguste ehitiste asemele uus ja uhke rannahoone, mis oleks mitmefunktsiooniline ning aastaringselt kasutatav. Sinna sisse kuulub ujula, terrass ning isegi “võimalik rannapromenaad.”

Nagu vallavalitsus kinnitab, siis hoone ei piira rannaalale sissepääsu ning väidetavalt säilivad kõik juurdepääsud Tartu maanteelt ja Järve tänavalt. Kuigi kavandatav hoone on ühiskondlikult kasutatav, siis võivad osad funktsioonid olla tasulised.

Hoone täpseks planeerimiseks kavatseb vald korraldada arhitektuurikonkursi. Hoone ehitamiseks korraldatakse hoonestusõiguse avalik konkurss ning kes teeb parima pakkumise, võidab hoonestusõiguse ja saab selle ellu viia.

Hoone ehituseks on avalikus debatis välja pakutud ka Arbi järve, kuid kuna sealne maa ei ole enam hulk aastaid valla omandis, siis eeldab see lahendus maa ostu. Seetõttu on hetkeseisuga kaks võimalikku asukohta, kuhu hoone rajada: Tartu mnt koolimaja juures ja Verevi rannaala. Nagu juulikuisel erakorralisel volikogu istungil vallavanem Toomas Järveoja mainis, oli Verevi rand tõesti üks koht, millest erainvestori/investoritega räägitud on.

Praeguse planeeringu järgi jääb hoone üldiselt umbes 20 meetri kaugusele veepiirist ning minimaalselt 17 meetri kaugusele. See on veidi vähem kui üks võrkpalliväljakusuurune plats. Hetkel on Rannabangalo terrassinurga ja veepiiri vahe ranna kitsamas kohas veidi üle 30 meetri.

Hinnanguliselt sellise osa Verevi rannaliivast hõlmaks kavandatav rannahoone, millesse peaks mahutuma ka ujula.

Kogu pikergune, Tartu maanteega paralleelselt kulgev hoone võtab enda alla üle 1800 ruutmeetri. See on rannakülastajaile ilmselt tajutav kaotus, kui arvestada, et kuumade ilmadega on Verevi rannas palju rahvast ja päris hoone seina äärde ilmselt rätikuid ei asetataks. Ehk siis praktikas tähendaks see ilmselt kaht rida rätikuid. Lisaks võib eeldada ranna välisilme muutust ka selles osas, et praeguse planeeringu järgi on vaja ehituseks maha võtta vähemalt 20 puud. Prominentne jäme rannamänd on kavandatud keset terrassi jäävasse auku.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button