VIDEOLOOD

VIDEOLUGU: OPOSITSIOON HEIDAB ELVA VALLAVÕIMULE ETTE KÕRKUST

Pooleteise aasta pärast toimuvad kohalikud valimised. Praegu on paras aeg teha vahekokkuvõtteid ja kuulata ära opositsiooni kui koalitsiooni seisukohad. Opositsiooni meelest on Elva vallas võimulolijad ülbed ja kõrgid, lisaks on otseselt rikutud valdade ühinemislepingusse kirjapandut.

Volikogus opositsioonipingil istuval Aivar Kuuskverel (Valimisliit Elvamaa Esimesed) jagub kriitikat paremale kui vasakule. Mehe kinnitusel olevat pärast valdade ühinemisleppe allkirjastamist, aset leidnud mitmed leppe rikkumised. „Ühinemisega riigilt saadud toetusraha pidi minema puhtalt Elva ujula rajamiseks, aga vald otsustas kaasata lisaks veel spordihoone. Viimast ei olnud kirjas,” tõi Kuuskvere näite. Ujulat aga ei paista kusagilt tulevat.

Kuuskvere on pahane sellegi peale, et üks väike külaraamatukogu likvideeriti, ehkki oleks võinud oma tööd jätkata: „See toodi Rõngu haruraamatukogu alla. Ometi pidid kõik vanad allasutused töötama neli aastat, millegipärast otsustati teisiti,” viitab ta taas kokkuleppe rikkumisele.

Kuuskverel jagub kriitikat valitsemisstiiligi aadressil. „See on arrogantne, üldse ei kuulata opositsiooni häält, ei arvestata teiste ettepanekutega. Oluline on enda tahte läbisurumine.” Opositsioonisaadik mainib, et ehitusvaldkonnas on kasutuslubade taotlejaid kehvasti koheldud, samuti on probleeme sotsiaalvaldkonnas ametnike suhtumisega .

Lisaks sagedased lähetustes käimised, konverentsidel ja seminaridel osalemine. Kas see on ikka Elvale vajalik? „Pidevalt tegeldakse ideekorjega, aga tulemusi ei ole näha.”

Opositsiooni meelest viibivad vallaametnikud vähe majas ja ei tegele oma põhitööga. „Kui mõni ametnik poole ajast majas viibib, on väga hästi.”

Nii leidis ja iseloomustas võimulolijate tööd opositsiooni poolelt Aivar Kuuskvere. Kuidas kommenteerib kõike vallavanem Toomas Järveoja, sellest juba lähiajal.

VAATA LÄHEMALT VIDEOINTERVJUUST.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button