VIDEOLOOD

VIDEOLUGU: MASK EI OLE IMEVAHEND

Individuaalseid kaitsemaske pakutakse praegu apteekides eri hindadega ja skaala on seinast seina. Nende kandmisel on erinevad eesmärgid. Üks on see, kui inimene on juba nakatunud, siis sellisel puhul on maski otstarve vältida viiruse levikut ja ülekandumist teistele. Teemat kommenteeris Elva haigla ravijuht dr. Peeter Laasik.

„Kui meil on palju nakatunuid nagu see on juhtunud Saaremaal, siis on ka tervetel inimestel põhjust maski kanda. Sellisel juhul välditakse enda nakatumist. Niisama metsas jalutades või aias tööd tehes, ei ole maski kandmisel mõtet. Nakatunud inimene ei tohiks üldsegi välja minna, isegi mitte tervisejooksu tegema,” kommenteeris Peeter Laasik.

Kui tavakodanik läheb apteeki maski ostma, siis vaevalt ta teab midagi nende markeeringutest. Ei oskagi õiget osta. „Maske on tõesti erinevaid. Praegu on saadaval ka tavalised tolmumaskid, millised on mõeldud näiteks ehitusel levivate tolmuosakeste vastu. Saadaval on respiraatorid, milliste otstarve on samuti kaitsta ehitusel töötavaid inimesi tolmu eest,“ selgitas Laasik.

„Maskide markeeringute osas peame lähtuma Euroopas väljakujunenud standarditest. Põhimõtteliselt peaksid need olema FFP – 2 ja FFP- 3 ning N-95 ja N-99. Näiteks N-95 on mõeldud selleks, et viirused ei pääseks läbi,” rääkis doktor Laasik.

Vaata lähemalt videoloost!

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button