VIDEOLOOD

VIDEOLUGU: OPOSITSIONÄÄRI SÕNUL ON ELVA PÄRL KAHJUKS KARBIS PEIDUS

Lisaks mändidele on Elva veel järvede linn. Siin asuvad Verevi, Arbi, Vaikne järv ja Pulga oja paisjärv. Kuum koht on läbi aegade olnud Verevi. Kui unistada, siis juba suurelt. Elva võiks tulevikus pakkuda konkurentsi Värskale ja Otepääle. Selleks tuleb natuke rohkem vaeva näha ja suuremalt mõelda, leiab opositsioonisaadik Aivar Kuuskvere (Elvamaa Esimesed).

Volikogu opositsiooni kuuluva Aivar Kuuskverega mõtisklesime Verevi järve kaldal, mis võiks olla siin parem. Verevi, kui Elva pärl võiks ükskord karbist välja tulla. Paraku segavad kõike lahkarvamused, ent need tuleb ühiselt ületada. Kehtiv detailplaneering näeb ette Verevi järve äärde ujula rajamise. Paraku leiavad paljud elvalased, et see sinna ei sobi ja järveäärset liivaranda jääb sellisel juhul väheseks.

„Verevi äärde terrassile võiks vald püstitada klaasist rannahoone, kus saaks suveõhtuti päikeseloojangut nautida, kohvi rüübata või head sööki nautida, nii nagu see on paljudes Euroopa väiksemates suvituslinnades,“ arutleb opositsiooni kuuluv Aivar Kuuskvere. „Säästujula, nagu räägitakse, kus on vaid neli rada, ei sobi kindlasti mitte. See ei ole koht, mille nimel Elva ja Verevi ümbrus ära rikkuda. Verevi ääres on aegade jooksul asunud neli rannahoonet, igaüks neist oma ajastu peegel.“ Kuuskvere sõnul vajab Elva praegu rannahoonet koos söögikohaga rohkem kui ujulat.

Aivar Kuuskvere on rahul Arbi järve kaldapromenaadi ja ümbruse korrastamisega. Ümbrus on tema sõnul tundmatuseni muutunud. „Kui saaks veel ümber Arbi veel teed korda, siis oleks suur samm edasi. Valgustus on olemas. Kui sinna kerkiks tulevikus SPA koos ujulaga, kus on kuus rada, see oleks juba midagi,” rääkis Kuuskvere.

Tema meelest on parim paik ujulale koos SPA kompleksiga ala valmiva spordihoone läheduses. Siis oleks põhjust hakata konkurentsi pakkuma Värskale ja Otepääle. Säästuvariante Kuuskvere ei poolda. Kui midagi teha, siis juba kapitaalselt. Mehe arvates on Tartus asuval Aura keskusel praeguseks piirid ees ja sinna rohkem külastajaid ei mahu. „Kui Tartus asuva Lõunakeskuse juures peaks lähiaastatel valmima ujula, siis ega seegi rahulda Elva-Tartu piirkonna vajadusi,” möönis Kuuskvere.

Verevi kallas võiks olla tunduvalt pikem ja korrastatum, võiks eemaldada seal kasvavad kõrkjad, kallast puhastada ja liiva juurde tuua. Kuuskvere kinnitusel ei ole aastatega Verevi äärsesse arengusse panustatud. Asjad olevat seisma jäänud. „Elva pärl on karbis ja kahjuks ei ole teda sealt siiani välja lastud,” võttis Aivar Kuuskvere jutuotsad kokku.

VAATA PIKEMALT VIDEOINTERVJUUST.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button