VIDEOLOOD

VIDEOLUGU: OLEME VIIRUSHAIGUSED UNUSTANUD

COVID-19 haigestunute arv Eestis püsib stabiilne. Põhilised nakkuskolded on jätkuvalt Saaremaa ja Harjumaa. Kui Tartumaa lõunaosas on asjad kontrolli all, siis murettekitavad on viimased sündmused Põhja-Tartumaal. Tabivere hooldekodusse on pääsenud viirus. Kuidas on võimalik nakkuse pääsemine hooldekodusse ja miks meie haiglates ei ole enam eraldi nakkusosakondi, seda uurisime Elva haigla ravijuhilt Peeter Laasikult.

Nõukogude ajal asusid nakkushaiglad ülejäänud osakondadest eraldi. Tartus Lina tänaval oli kunagi nakkushaigla. Sinna paigutati omal ajal Hongkongi grippi nakatunud, kõhuviiruste kui muude nakkushaigustega patsiendid. Valitses täielik karantiin. Praegu viiakse koroonahaige otse Tartu Ülikooli Kliinikumi, kus viibivad kirurgilised kui üldhaiged. Pole siis ime, et viirus edasi ei kandu. Doktor Laasiku sõnul on see tendents omane tervele heaoluühiskonnale.

„Me elame liiga hästi. Meil on jäänud nakkushaiguseid, kui selliseid väheseks, ühest küljest on see hea. Teisalt tuleb konstateerida, et teame maailmas leiduvatest kõigist viirustest vaevalt kümnendiku. Ülejäänud 9/10 on siiani tundmatud. Tulevikus lisandub viiruseid kindlasti juurde. Meil peab olema valmisolek nendega võitlemiseks. Maailm on avatud ja inimesed liiguvad üha rohkem ringi. Ehk olekski nüüd õige aeg mõelda tulevikuks taoliste olukordade ennetamisele, kui on praegu. Siis oleks valmisolek kindlasti parem.”

Doktor Laasiku kinnitusel ei saavuta me sajaprotsendilist valmidust kunagi. Kindlasti peaksid olema riigil, kui haiglatel suuremad toimetulekuvarud. Reservide soetamine pole kunagi liiast.

Vaata videointervjuud siit.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button