VIDEOLOOD

VIDEOLUGU: KAS ÜHINEMISLEPINGUT ON RIKUTUD? VASTAB TOOMAS JÄRVEOJA

Valimisliit Elvamaa Esimesed volikogu saadik Aivar Kuuskvere andis hiljuti Elva Uudistele intervjuu ja heitis vallavõimudele ette kõrkust ja koostöötahte puudumist. Samuti osutas Kuuskvere, et valdade ühinemislepingut on rikutud, sest ujula on siiani rajamata. Vallavanem Toomas Järveoja vastab.

Vallavanem ei oskagi hakatuseks öelda, mida tahte puudumises all silmas peetakse. Kõigil volikogus esindatud fraktsioonidel ja nimekirjadel on eelnevalt komisjonides võimalik valla arengut puudutavates küsimustes arvamust avaldada. Enamus otsuseid võetaksegi vastu konsensuslikult.

„Üks teema, mida ilmselt ette heidetakse on renoveeritud Hellenurme raamatukogu. Viisime selle kvaliteedilt teisele tasandile. Tegime hoones põhjaliku remondi, paranes inimestele ligipääsetavus. Viisime selle Rõngu raamatukogu harukontoriks. Raamatukogu ei likvideeritud ja siin ei saa mingist ühinemislepingu rikkumisest rääkida,” kommenteeris Toomas Järveoja.

Mis puudutab ujula rajamist ja ühinemistega seotud rahade kasutamist, siis otsustasime esmalt rajada spordihoone. Tegelikult vajab Elva nii ujulat kui spordihoonet. Kui rääkida ujulast, siis vallavanema kinnitusel saab seal tulevikus läbi viia Puhja, Konguta, Rõngu ja Rannu lastele ujumistunde, lisaks veel tavakülastused. Samas ei tohi unustada, ujula haldamiskulud on kallid.

„Kui spordihoone valmis siis võtame ette ujula, kahte korraga ei jaksa. Valmimise aastat ei julge  välja öelda. Omavalitsus võib teha ja tahta küll ujulat, aga tegelikult vajatakse Elvasse spaad. Siin tuleb teha koostööd erasektoriga ja leida investorid. Mine tea, ehk võib mõne aasta pärast kõik juba valmiski olla,” arutles vallavanem Toomas Järveoja.

VAATA LÄHEMALT VIDEOINTERVJUUST.   

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button