VIDEOLOOD

RAHVAS KASUTAB VÄHEM BUSSE

Eestis leviv koroonaviirus sunnib maakonnaliinidel opereerivat bussifirmat GoBus senisest rohkem ettevaatusabinõusid rakendama. Sellest nädalast pööratakse suurt tähelepanu sõidukite desinfitseerimisele. Esiuksest sisenemist ei toimu, samuti ühiskaardi valideerimist.

Paljud Elva valla elanikud sõidavad igapäevaselt Tartusse tööle Elvast, Rõngust ja Puhjast. Liigutakse ka valla piirides. Ühissõidukitest võib kergelt nakkuse saada.

Go Bus Tartumaa liinidirektor Ervin Nõmm rahustab sõitjaid, et nii hull asi ei ole. Meie prioriteet on inimeste tervis ja omalt poolt teeme kõik , et nakatumist vähendada. “ Sellel nädalal loodame saada uue partii desovahendeid ja asume desinfitseerima ohtlike kohti, kust võib kergesti nakkuse saada. Ennekõike puudutab see käepidemeid, millistest inimesed bussis kinni hoiavad. Kui vähegi võimalik siis üritame lõpp-peatuses üle käia kõik käepidemed. Uue desovahendi partii saabumisel anname igale juhile liinile kaasa pudeli ja tema kohus on nakkusohtlikud kohad puhastada,” rääkis Nõmm.

Bussid käivad iga päev pesulast läbi ja seal kasutatakse täiendavalt puhastusvahendeid. “Tartu linnalt pole me siiani puhastusvahendeid saanud ja oleme asunud neid ise soetama. Paraku on tarneajad pikad.”

Ervin Nõmme sõnul ei ole bussijuhtidele maskide kandmisest juttu olnud. Näokaitsevahendeid pole pragu kogu Eestis müügil. Defitsiit.

“Alates esmaspäevast , 16. märtsist ei toimu maakonnaliinidel bussi sisenemist esiuksest. Need jäävad suletuks. Avatud on keskmine uks. Seal, kus sõidavad väiksemad sõidukid ja kus on vaid üks uks on asi keerulisem. Valideerimine jääb ära nii väikestes kui suurtes bussides. Juhikabiini juurde jääb suurtes bussides ja Tartu linnaliinidel meetrine ohutuse tsoon,” kommenteeris Ervin Nõmm.

Go Bus paneb kõikidele sõitjatele südamele, et inimesed ise oma hügieeni eest hooliksid ja pidevalt käsi peseksid. Vedaja rakendab omalt poolt kõik meetmed, et sõit oleks ohutu ja inimesed saaksid tööle ning koju.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button