VIDEOLOOD

KOOLIDE KODUÕPE TOIMIB

Nädala on õpilased viibinud koduõppel. Koolimajad on suletud ja õpetajad jagavad digikanalite kaudu ülesandeid. Elva Gümnaasiumi direktori Tarmo Posti kinnitusel on olukord kõigile uus. Siiani on koduõpe sujunud vaid väikeste tõrgetega.

Elva Gümnaasiumi direktori Tarmo Posti sõnul sujus üleminek koduõppele põnevalt ja väljakutsuvalt. Neli korda on selle aja jooksul peetud õpetajatega videokonverentse ja kokku on saadud pea kõik 86 õpetajat. Koolijuhi sõnul saab internetis korraldada ka õppenõukogu ja hiljem pedagoogilisele kollektiivile arutatu kohta saata protokollid.

„Enam ei ole tunni-ega kodutööd vaid on üks kodus tehtav töö. Langetasime sellise otsuse, et anname õpilastele etteantud ülesanded korraga, teeme seda nädala esimesel poolel. Sellega väldime stressi nii lastele kui õpetajatele. Õpilane saab korraga ega pea enam kartma, ehk tuleb midagi lisaks. Õppur saab planeerida ise oma aega kodutöödele. On kindlad tähtajad, millal peab asi valmis olema ja kõigile on pilt selge.”

Koduõppe esimestel päevadel tekitas erimeelsusi see, et laps pidi terve päeva arvutis viibima ja ootama, millal õpetaja ülesanded annab. Nüüd seda muret ei ole. Posti sõnul öeldi välja, et tunnid toimuvad koolis tunniplaani alusel. „Meil ei käi asjad nii, et eesti keele õpetaja annab ülesande kell 8.00 kui tunniplaanis on eesti keel ja matemaatika õpetaja jagab oma ülesanded kell 9.00. Leppisime kokku, et kella 10-11 vahel saab õpilane küsida tagasisidet kui millestki aru ei saa. Õpetaja ise edastab kanali, mille kaudu ta infot jagab. On see Stuudium, Google Drive või mõni muu rakendus. Õpilasele on selge aeg, millal ta saab õpetajaga ühendust võtta,” rääkis Post.

Kool leppis kokku, et kolmapäeval 25. märtsil lastele ülesandeid ei anta. Kui esimestel päevadel kuuldus üle Eesti, et õpetajad ähvardasid lastel hinde alandada kui kodutöö õigeks kellaajaks ei laeku siis Elvas seda muret ei olnud. Direktori sõnul anti soovitus olla paindlik ja esimesel nädalal hindeid mitte panna. Kuidas asi hakkab tulevikus minema, see lepitakse direktori sõnul kokku pedagoogilise kollektiiviga.

Elvas oldi arusaajad mitmes muuski küsimuses. Mõnel lapsel ei ole kodus oma arvutit ja ta kasutab vanemate oma, samuti võib esineda probleeme internetiühendusega. Tööd võivad viibida. Õpetajad ei hakanud kurjustama.

Praegu erutab kõiki, mis saab aprillikuu koolivaheajast ja kas eriolukorra tõttu võib õppeaasta pikeneda. Posti sõnul on see „Kuldvillaku” küsimus.

„Ütlen ausalt – ma ei tea, keegi ei tea praegu. Elame päev korraga ja vaatame, mis edasi saab. Tegime Eesti Koolijuhtide Ühendusega valitsusele pöördumise, et selles küsimuses langetataks otsus võimalikult vara. Soovitavalt kolmapäevaks, 25. märtsiks. Otsused on komplekssed ja tulevikku vaatavad, neid ei saa kiirelt langetada.”

Sama lugu on 9-ndate ja 12-ndate klasside lõpueksamitega. „Siingi ei ole langetatud veel mingit otsust. Õpilased muretsevad, mis saab edasi. Igasugu jutud levivad. Ootame pisut. Ebaselget on palju,” kommenteeris Tarmo Post.  

Koolijuht annab siinkohal teada, et kolmapäeval 25. märtsil saab teoks videokonverents lapsevanematele.

„Kui on üles kerkinud küsimused siis kooli juhtkond vastab probleemidele videosilla vahendusel. Vanematelt ootame aktiivset osalemist. Kõik lapsevanemad on elektroonilisi kanaleid pidi vastava informatsiooni saanud.”

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button