VIDEOLOOD

KOOLID KINNI JA ÕPILASED KODUÕPPELE

Elva Gümnaasiumi uksed olid 13. märtsist suletud. Vastav silt ilutses koolimaja uksel. Alates järgmisest esmaspäevast kuni vastava korralduseni ei toimu üle Eesti õppetööd. Viiruse kartuses on üle mindud koduõppele.

 Elva Gümnaasiumi direktor Tarmo Post kinnitas, et nemad on uueks olukorraks valmis. „Kõik õpetajad on informeeritud ja instrueeritud, nad teavad oma ülesandeid. Aineõpetajad saadavad materjalid õpilastele laiali elektrooniliselt, mis ta peab läbi töötama. Selleks on meil vastav keskkond kuhu õpilane ja vanemad pääsevad ligi. Loomulikult tuleb arvestada, et tööd ei koguneks liialt palju ja kõik oleks jõukohane”.

Distantsõpe või nimetame seda kaugõpe on meile kõigile uus olukord. See näitab tulevikuks ära plussid ning miinused, ka võimalikud kitsaskohad. Õpetajatele toob üleminek Tarmo Posti sõnul kaasa täiendava töö „Kindlasti kasvab koormus. ta peab olema päeval koolis ja pärast asuma õpilaste töid parandama ning hindama. Kokkuvõttes võib päev tõesti pikaks venida ja eks mõnigi kord kandub asi isegi hilistesse õhtutundidesse“.

Seda, et õppeaasta võiks pikeneda direktor ei usu. „Küll lükkuvad edasi gümnaasiumisse astumise katsed. See on praegu selge. Eks me anname teada kui olukord on rahunenud ja katsed saavad kindlasti toimuma. Üheksandikud peavad lihtsalt ootama.”

Õppetöö üleviimisel kaugõppele on mõnigi avaldanud kahtlust, et lapsed hakkavad vabadust nautima ja mõni kurjalt kasutama. Selle asemel, et koolitükid ära teha veedatakse aega hoopis väljas.

Pole välistatud, et mõni nutikam istub bussi ja sõidab Tartusse, kus saab eakaaslastega kaubakeskustes hängida või aega sirgeks lüüa. Direktor Tarmo Post on siiski optimist. „Loodan vanemate kui õpilaste südametunnistusele. Arvan, et lapsevanemad suudavad kodus siiski selgeks teha, et laps püsiks kodus. Välistada ei saa midagi. Kindlasti on neid kes asuvad olukorda ära kasutama.”

Elva Gümnaasiumi direktor Tarmo Post usub, et keeruline aeg elatakse üle ja varsti minnakse tagasi normaalsele elurütmile.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button