UUDISED

HOMME TOIMUB SEITSMENDAT KORDA ELVA KOHVIKUTEPÄEV

Homme toimub seitsmendat korda Elva kohvikutepäev, mis tavapäraselt on Elvasse toonud ligi paar tuhat külalist ja täitnud väikelinna unised uulitsad ebahariliku sagimisega. Seekord võõrustab külalisi 15 kodukohvikut, mis on üsna tavapärane osalejate arv.

Tänavu on korraldajate jaoks proovikivisid kaks: esiteks koroonakriis, mis kevadel kõigi suurürituste kohale rasvase küsimärgi pani; teiseks aga on mitmed ennustused osutanud, et muidu hea ilmaga õnnistatud üritus võib tänavu mööduda tuulise ja vihmase ilmaga.

Kohvikutepäeva algataja ja korraldaja Marek Pihlaku sõnul on oluline, et vaatamata kevadistele pöördelistele aegadele üritus ikkagi suudab hoida järjepidevust ja toimub tavapärasel kujul. “Minu soovitus on, et nautige päeva,” ütleb Pihlak. “See pole kohvikuteralli, kus iga hinna eest peab kõik kohvikud läbi jooksma. See on päev, mil olla oma sõprade ja perega ja asjast mõnu tunda.” Kaarte, mis näitavad, kus kohvikud asuvad, leiab Elva toidupoodidest.

Esimesed kohvikud avavad oma uksed hommikul kella 9 paiku – Kesk tänava Pillapalla kohvik ja Elva Noortevolikogu kohvik. Seejärel kella 11-12 paiku lisanduvad ülejäänud ja õhtul esineb Arbimäe nõlval Wabriku õuel Mahmõr.

Ilma osas ütleb Pihlak, et prognooside järgimine käib pidevalt ja korraldajad teevad ettevalmistusi juhuks, kui ilm peaks tulema halvem. Oluline on näiteks telgid tuule vastu korralikult kinnitada ja sellega kohvikupidajad ongi ametis. Kuid tema sõnul võivad prognoosid pidevalt muutuda ja lootus jääb, et halvem ilm ikkagi mööda läheb. Praegu on aga kõigi ettevalmistused nii piisavalt kaugele läinud, et üritus toimub iga ilmaga. Ainsaks kaotuseks on Verevi järve rannadisko, millest eestvedajad ilmaprognoosidele otsa vaadates siiski loobusid.

Pihlak tuletab meelde, et võimalus on rentida ka tõukerattaid Tartu maantee äärsest spordikeskusest, kus selleks on vajalik eelnev broneerimine. Kohvikutepäeva detailsem info on saadaval kodulehel:

http://xn--kohvikutepev-pcb.elva.ee/kohvikud/event/2020

2020. aasta Elva Kohvikutepäeval osalejate nimekiri:

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button