UUDISED

PÄÄSTEUUDISED: LÕKKES PRAHVATAS BALLOON JA SAUN LÄKS PÕLEMA

Nädalavahetusel said Elva vallas nii inimesed kui ka vara tule tõttu viga – põles saun ja ohtlikult prahvatas lõke, milles küpses balloon, nii et tuli minna ka EMOsse.

Detailsemalt: laupäeval, 15. juunil kella 16.44 ajal süttis Elva vallas Kalme külas suitsusaun (3×4 m). Elanikud summutasid tulekahju veega, päästjad kustutasid tulekahju lõplikult kell 17.53. Põleng süttis kütteseadme rikkest.

Pühapäeval, 16. juunil kell 1.43 teatati, et Elva vallas Tännassilma külas käis lõkkes plahvatus ning ümbritsevat üheksat noort inimest tabasid põlevad tükid. Neist kuus said tõsisemalt viga. Päästjad ja kiirabi andsid kannatanutele kohapeal esmaabi, tõsisemalt viga saanud läksid täiendavaks kontrolliks kliinikumi erakorralise meditsiini osakonda. Päästjad ja päästeameti demineerijad kontrollisid peaaegu ära põlenud lõket, kust leiti tõenäoliselt lõhkenud balloon, mille tagajärjel põlevad plastitükid inimeste pihta lendasid.

Päästjad hoiatavad, et kemikaalide või jäätmete lõkkes põletamine võib keskkonnakahju kõrval tuua kaasa tõsisemaid tagajärgi, kui ained kuumuses ootamatult reageerivad või rõhu all esemed lõhkevad. Lõkkes tohib põletada ainult töötlemata puitu, pabermaterjali ja loodusjäätmeid.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button