SPORT

ELVA SÜDAÖÖJOOKSU VÕIT RÄNDAS KEENIASSE, NAISTEST PARIM LILY LUIK

Tallinna maratoni 2011. aaasta võitja Julius Muriuki Wahome võttis reede õhtul järjekordse võidu siinsetel suurtel rahvajooksudel. Seekordne esikoht tuli Elva südaööjooksu 10 km distantsil. Ainuke Eesti jooksja, kes keenialase esikohta ohustas, oli südaööjooksu neljakordne võitja Rauno Laumets, kuid lõpuks jäi ta Wahomest maha 30 sekundiga – tulemus 31.51. Wahome tulemus on ka uus Elva südaööjooksu rajarekord.

Kolmanda koha pälvis Elvas Ralf Kivil, tema tulemuseks 34.00, mis on ka mehe uus isiklik rekord. Noore suusataja kannul ületas lõpujoone teinegi suusamees, Kivilist 20 aastat vanem Algo Kärp (34.27).

Ka naised tegid pimedas Elvas 10 kilomeetrise ringi kiiremini kui kunagi varem, esikoha noppis südaööjooksu ka tunamullu võitnud Lily Luik. Üldarvestuses 18ndana lõpujoone ületanud Lily tulemuseks 37.51. Naistest sai teise koha Anneli Ratassepp (38.58) ning kolmanda Anni Kingsepp (39.52). Kokku läbis 10 km pikkuse jooksudistantsi 394 ning kõnnidistantsi 188 osavõtjat.

Kui lisada siia 131 virtuaaljooksul ja rekordilised 252 lastejooksul osalejat, tegi kaasa 965 inimest. Kõik osalejad said kaela ainulaadse ööliblikaga medali, mille kujundas Priit Verlin.