UUDISED

HOIATUS: ARBI JÄRVES UJUDA POLE SOOVITAV

Arbi järve supluskohast 20. juunil 2024 võetud veeproovi kohaselt ületab soole enterokokkide ja Escherichia coli bakterite sisaldus suplusvees mitmekordselt lubatud piirmäära, mistõttu ei ole Arbi järves suplemine soovitav.

Arbi järve suplusvees on veeproovi tulemuste kohaselt Soole enterokokke 2850 PMÜ/100 ml kohta (lubatud piirsisaldus on kuni 100 PMÜ/100 ml) ja Escherichia coli 6190 PMÜ/100 ml kohta (lubatud piirsisaldus on kuni 1000 PMÜ/100 ml). Lühend PMÜ tähendab pesa moodustavat ühikut.

Ujumine ja suplemine reostunud vees ei ole soovitatav. Suplusveest võetud proovid puhul jälgitakse kahe indikaatorbakteri ehk Escherichia coli (E. coli) ja soole enterokokkide  hulka. Tegemist on tavaliste ja levinud bakteritega, kes elavad inimeste ja teiste soojavereliste loomade soolestikus. Kuigi enamus nende bakterite vorme on ohutud, võib nende hulgas esineda mõningaid haigestumisi põhjustavaid vorme või teisi mikroorganisme.

Kuna need bakterid võivad elada lühikest aega ka väliskeskkonnas, on nad heaks indikaatoriks vees fekaalse reostuse määratlemiseks, sealjuures näitab Escherichia coli värskemat reostust.

Suplusvette satuvad indikaatorbakterid erineval moel, üheks levinud viisiks on nende levimine läbi lindude väljaheidete. Uus veeproov võetakse esimesel võimalusel.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button