ELAME PÄEV KORRAGA
Peatatud on koolide ja huviringide-trennide töö, sauna enam ei saa, kuid lasteaedade sulgemist praegu vald ei kavanda.
„Elva vallale tähendab eriolukord seda, et alates esmaspäevast on koolid suletud. Raamatukogud on avatud. Päevakeskused, rahvamajad, kultuurikeskused on suletud. Lasteaiad töötavad. Lasteaiad töötavad, sest inimesed käivad tööl ja väikesi lapsi pole kuskile saata. Kui me paneme ka lasteaiad kinni, siis hakkavad ilmselt vanavanemad hoidma, kes on viiruse suhtes eriti suur riskigrupp,“ rääkis vallavanem Toomas Järveoja.
„Hetkel ei ole Elva vallas koroonaviirusega nakatunuid täheldatud. Kui peaks tekkima olukord, et keegi puutub kokku koroonaviirusega nakatunud inimesega, siis me kindlasti vaatame selle olukorra üle. Küllap hakkame ka siis lasteaedu sulgema, kui on tarvidus.“
Järveoja mainis, et igapäevaelus muutub palju just hobi- ja huvitegevuse osas. „Muutub see, et kui sa käisid jõusaalis, siis jõusaali ei saa minna. Kui sa käisid rahvatantsimas, siis tantsima ei saa minna. Muus osas vaba liikumine, poes käimine on aktsepteeritud,“ selgitas Järveoja.
Vallavanema hinnangul on kõige tähtsam see, et tuleb jälgida hügieeninõudeid: „Kui sa käid kusagil ühiskondlikus asutuses, tuleb käed ära pesta ja vaadata, et inimestele väga lähedale ei lähe. Paanikaks põhjust ei ole, loodame, et asi kahe nädala-kuu jooksul stabiliseerub.“
„Ka Elva üldsauna paneme tänasest kinni – seal on ka inimesed koos, ei tasu riskida,“ üles Järveoja.
Enda kriisivarude osas ta mainis, et tal väga suuri toidutagavarasid pole, helbeid üks pakk on ja talvekartulit jätkub.
Eriolukorras pole eakamate inimeste jaoks midagi ennenägematut. „Mäletan päris hästi 1982. aastat, kui Eestis oli eriolukord suu- ja sõrataudi tõttu. Ma käisin tollal Tallinnas koolis ja sõitsin bussiga tagasi koju Kongutasse. Maakonnapiiridel tuli kolm-neli korda bussidest välja tulla ja läbi desovannide kõndida,“ meenutas vallavanem.
„Õnneks Eestis pole praegu väga palju nakatunuid,“ mainis vallavanem.
Üks kommentaar