ARVAMUS

MIRJA JÕGI: VEREVI KÜSIMUS SEISNEB VÄÄRTUSHINNANGUTES, HEAS MAITSES JA KESKKONNAHOIUS

Kurvaks teeb, et mure Verevi rannahoone ehitusmahtude pärast on vallaesindajate hinnangul poliitiline kallutatus. Andmed hoone pikkuse, kõrguse kohta ja veepiirini olevate meetrite kohta pärinevad ju valla enda kodulehelt ja peaks seega korrektsed olema, kirjutab Verevi ranna kaitseks petitsiooni algatanud Mirja Jõgi.

Kuni 12. mai südaööni kestnud petitsioonile „Päästame Verevi ranna!“ andis oma toetushääle 533 inimest. Petitsioon seisis selle eest, et kavandatav Elva rannahoone oleks mõõduka suurusega, st võtaks arvesse järve ja rannaala suurust, ning et ujulat ei rajataks mitte randa, vaid Elva põhikooli juurde spordihoone kõrvale. 533 häält on ilus number, kuid me teame Facebookis ja petitsiooni keskkonnas jäetud kommentaaride põhjal ka seda, et see oli vaid jäämäepealne osa. Paljudel inimestel jäi toetushääl Smart-ID võimaluse puudumise tõttu andmata.

Millest räägib meile märtsikuu lõpus Facebooki küsitlusele ligi 1000 ja nüüd petitsioonile 533 antud toetushäält? Sellest, et inimesed on väga mures. Algselt antud konkreetsed valimislubadused on muutunud ning neid ei ole eelnevalt kooskõlastatud rahvaga. Kas elvalased ei väärigi valimiste vahelisel perioodil korralikku dialoogi ega võimalust olla maksimaalselt otsustusprotsessides kaasatud ja arvestatud?

Kurvaks teeb ka see, et inimeste muret kavandatava rannahoone ehitusmahtude üle peetakse poliitiliseks kallutatuseks. Andmed hoone pikkuse ja kõrguse ning kitsamais kohas veepiirini olevate meetrite kohta pärinevad ju Elva valla enda kodulehelt ning peaksid eelduste kohaselt olema korrektsed ja vastama seega ka tegelikkusele. Verevi küsimus täna ei seisne mitte valimisvõitluses, vaid küsimuses väärtushinnangute, hea maitse ja keskkonnahoiu kohta.

Head Verevi sõbrad! Petitsiooni korraldajad tänavad kogu südamest kõiki, kes on andnud oma toetushääle Verevi rannaala kaitseks ning väljendanud oma seisukohti seoses ujula asukohaga. Samuti täname kõiki neid, kes tehnilistel põhjustel häält ei saanud seekord anda, kuid on olnud oma mõtetes ja seisukohtades meiega. Suur rõõm on näha, et väga paljudele inimestele läheb korda Verevi järve seisukord ja liivaranna saatus. Loodame siiralt, et vallavalitsus ja vallavolikogu kaaluvad veelkord niivõrd olulist küsimust, sest täna langetatud otsused mõjutavad elvalaste heaolu aastakümneid.

Allkirjad edastame Elva Vallavalitsusele ja Elva Vallavolikogule.

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

  1. kohvik, riietusruum ja vetelpaaste ruum, mittemidagi rohkemat, ehituseks on teisigi voimalusi , verevi peab jaama verevi jarveks oma ilusa looduse ja vaatega. jarv vajaks puhastamist mitte ranna tais ehitamist.

KOMMENTAARIUM

Back to top button