ARVAMUS

SVEN JÜRGENSON: ELVA SUUSAHÜPPETORN TULEB TAASTADA

Hüppetorn tegi Elva unikaalseks kohaks, kus kasvada, treenida ja võistelda. Midagi sellist pole ei Pärnus, Tartus ega Narvas. Kuid nüüd oleme jõudnud olukorda, kus eksisteerib reaalne oht, et Elva senisest kuulsusrikkast eduloost saab minevik, leiab investeerimisfirma INVL Eesti tegevjuht ja Tõnu Haljandi õpilane Sven Jürgenson.

Elva suusahüppemägi on olnud läbi aastate linna üks olulistest sümbolitest. Mul on mäega ka isiklik side ja see on jätkuvalt üks väga erilise energiaga koht. Alustasin seal 9-aastaselt oma kahevõistluse trennidega, kus legendaarne olümpiamees Tõnu Haljand meist paremaid inimesi teha üritas.

Olümpiameest minust ei saanud, aga sain trennidest kaasa väga palju väärtuslikku, mis on kujundanud mind inimesena hilisemas elus. Hüppetorn on teinud Elva unikaalseks kohaks, kus treenida ja kasvada. Midagi sellist pole ei Tartus, Pärnus ega Narvas. Seda erilisust ei tohi kergekäeliselt kaotada.

Tänaseks oleme jõudnud olukorda, kus eksisteerib reaalne oht, et Elva senisest kuulsusrikkast eduloost saab minevik. Tundub, et hüppemäge ei väärtustata ja noori spordihuvilisi ei peeta piisavalt oluliseks. Võib liialdamata väita, et hüppetorni jäädava kadumisega kaotaks Elva arvestatava osa oma senisest identiteedist ja spordipärandist. Lisaks kaotaks Elva noored ja lapsed võimaluse eristuda hallist massist – tegeleda suusahüpete ja kahevõistlusega ning kanda edasi Tõnu Haljandi ja Kristjan Ilvese pärandit. See tähendaks ühe ajastu lõppu Elvas.

JULGUSE KOOL

Hüppetrenniga on läbi aegade olnud seotud väga palju erinevaid Elva inimesi, kellest enamikest on tänaseks saanud Eesti elu toimekad edasikandjad. Meie hulgas on ettevõtjaid, haridustöötajaid, juriste, pankureid, ametnikke ja mitmeid teisi tegusaid inimesi.

Suusahüppemägi 2021. aasta alguses.

Üks, mida suusahüpped on meile kõigile õpetanud, on julgus. Sul peab olema julgust võtta vastutust, julgust otsustada, julgust riskida ja julgust hüpata olukorras, kus maandumisala pole näha. Igaüks sellega hakkama ei saa. Julged otsustajad hüppemäel on hiljem ka otsusekindlad tegutsejad päriselus.

Pole kahtlust, et isemõtlevaid ja julgeid otsustajaid on meie ühiskonnas täna vaja rohkem kui kunagi varem. Aitame neil siis Elvast sirguda. Panustame Elva hüppetorni püsimisse. Hoiame oma pärandit!

Varem samal teemal:

Roland Lessing Delfile: „Treeningtingimused õues on 25-40 aastat
paigal seisnud“ 01.04.2024

Kristjan Ilves Elva suusahüppemäest: „Traditsioone tuleb hoida!“
26.03.2024

Arvo Luts: „Kunstlumerada tooks noori trenni ja julgustaks suuski
muretsema“ 24.03.2024

Tuulike Luksepp: „Kas me tahame, et Elva suusasport püsiks ka
tulevikus?“ 21.03.20204

Olavi Hiiemäe: „Kui teised väikeasulad saavad kunstlumerajad tehtud,
siis miks mitte Elva?“ 20.03.2024

Raimond Pihlap: „Kui Elva ei panusta suusaradadele, jääb
turismipotentsiaal välja arendamata“ 26.02.2024

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button