ARVAMUS

TÕNU AIGRO: MIND AJENDAB UMBUSALDUSAVALDUSEGA LIITUMA JÄTKUV PAIGALMARSS – ISE EI TEE JA TEISTEL EI LASTA TEHA

Vallavolinik ja ettevõtja Tõnu Aigro põhjendab, miks ta liitus umbusaldusavaldusega vallavanem Priit Värvi vastu. Elva Teenused maksavad lihtsa vea tõttu ära aastas suuri summasid, vald aga ei võta midagi ette, et seda muuta. Elva elus valitseb Aigro sõnul jätkuvalt pidulik paigalmarss – ise ei tehta ja teistel ka ei lasta teha.

Mind ajendab umbusaldusega vallavanema vastu liituma pidulik paigalmarss üha suuremas koosseisus ja üha suureneva raha eest. See raha, mis läheb vallaaparaadi ülapidamiseks, on üsna kohutav. Summad, mida Elva vallale kuuluv ettevõte Elva Teenused maksavad aastas ära käibemaksuks, samas kui oleks võimalik seda vältida, on sadades tuhandetes eurodes. Nii saab ühel hetkel raha otsa. Samas koolitoit on mitmetel Tartumaa firmadel-koolidel alla kahe euro ports, meil aga ligi kolm eurot. Ja isegi selle juures on Elva Teenused kahjumis ning seda kahjumit makstakse valla eelarve reservfondist kinni kümnete tuhandete kaupa.  

VALD EKSIDA EI TOHI, ABI POLE TULEMAS

Tulenevalt riigis valitsevast majanduslangusest ja poliitilistest pööristest ei ole tunda seda “kindlates kätes riiki”. Riigi poolt tulevate erinevate lolluste, emotsioonide surved mõjutavad Elva valla elanikke mitmelt poolt. Apaatsus võtab maad ja selge on see, et vald eksida ei tohi, abi ei ole kuskilt tulemas. 

Olukord on aga selline, et koolist lähevad õpetajad ära, õiget palka neile maksta ei saa. Jube õnnetus iseenesest, valla reaktsioon on null. Vallavalitsus arvab ja korraldab elukest siin sellise moel, kus neil on hea ja mõnus toimetada-nautida oma tegemisi ja ei lähe korda rahva emotsioon, kelle rahadega ja kelle tarbeks nad justkui midagi teevad. Ja mis meil nii muud üle jääb kui umbusaldust avaldada. 

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button