SPORT

SELGUS PÕHJUS, MIKS RANNU STAADION ON KÄEST LASTUD

23. juulil ilmus lugu rohtu kasvanud Rannu staadionist. Kui kaua on läinud aega, et telliskivipururajast saaks noor võsa, sprindisirgele tekiks augud ning mis on selle põhjus? Elva Uudised vestles sporti ja haridust kureeriva abivallavanema Marika Saarega. Selgub, et vallavalitsuses pole olnud selge, kes mida tegema peab.

Rannu staadion on olnud sel suvel üsna täbaras seisus – ringrada peaaegu kadunud, telliskivipururajal kasvasid noored puud, kaugushüppekastis lebasid Elva Uudiste viimase käigu ajal ohakad.

Elva abivallavanem Marika Saar väidab, et kogu spordiobjektide, ka Rannu staadioni, hooldamine ja haldamine on olnud Elva vallas teemaks juba väga pikalt, alates sellest, kui Sihtasutus Elva Kultuur ja Sport, mis algselt kureeris vaid kultuuri, sai ülesandeks ka spordivaldkonna arendamise suuna.

Hariduse ja spordi eest vastutav abivallavanem Marika Saar osutab, et vastutus staadioni hooldamise eest on olnud ebaselge. (Foto: Wikipedia)

Aga miks siis on staadion sellises seisukorras, nagu ta hetkel on? „Kuna spordiobjektide hooldamine vajab oluliselt spetsiifilisemat lähenemist, kui lihtsalt muru niitmine, siis on olnud idee anda üle kõikide spordiobjektide haldamine Sihtasutusele Elva Kultuur ja Sport eesmärgiga arendada välja valdkondlik kompetents ja süsteemne lähenemine,“ kommenteerib Marika Saar olukorda ning lisab: „Kogu selle süsteemi kokku leppimine ja üle andmine on võtnud omajagu aega, kuid nüüdseks on selge, millistes piirides ja kuidas hooldamise vastutus on jaotatud Elva Varahalduse ja Elva Kultuur ja Sport vahel.“

Abivallavanem Saare sõnul ei ole Rannu staadioni süsteemse hooldamisega varem tegeletud just põhjusel, et vastutus on hajunud. Lisaks on ta veendunud, et nüüdsest muutub kõikide Elva valla spordiobjektide hooldamine ja arendamine oluliselt professionaalsemaks.

Juunikuine pilt Rannu staadionilt. Nüüdseks on umbrohumürgid puudest üle käinud.

„Loodetavasti on võimalik leida järgnevatel aastatel selleks eelarvesse ka täiendavaid vahendeid, sest lisaks tavapärasele hooldusele vajavad meie objektid ka uuendamist. Kuid just spordiobjektide hooldamine ja arendamine on üks meie spordivaldkonna arendamise olulistest eesmärkidest,“ hellitab Saar lootusi.

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

  1. Tundub, et selle eest et asi korras ei olnud ja spordirajatised on käest lastud, lasub vastutus siis oma tööga mittetoimetuleva abivallavanema õlul. Sest tuleb ka reaalselt tööd teha, mitte “lennata” ainult ideekorjelt koosolekule ja vastupidi.

KOMMENTAARIUM

Back to top button