ARVAMUS

ROLAND KASELA: KAADRID OTSUSTAVAD KÕIK

Kui kandidaatide lubadused on sarnased, tuleb vaadata terasemalt nende isikuomadusi – küsimus on selles, kes asja kindlamalt ära teeb, kirjutab Roland Kasela (Isamaa). Arenguhüpet võib saavutada aga vaid inimestega, kes on kannatamatud.

Paljud tuttavad kurdavad, et ei tea keda valida, sest Elvas on valimislubadused kõigil üsna sarnaseks kujunenud. Nagu oleksid lapsed eksamil, kui õpetaja klassist väljas käis, vastused üksteise pealt maha spikerdanud. Ehk nüüd pigem on küsimus selles, kes kindlamini asja ära teeb.

Olen ettevõtjana aastakümneid otsinud inimesi, kellega koos eesmärke saavutada. Esimesed kümme aastat üsna edutult ja siis järjest paremini. Ajapikku tekkis arusaam, et laias laastus on kahte tüüpi inimesi:

Esiteks need, kes saavad aru, et elu on raske ja kannatusi täis ja leiavad, et sellega tuleb harjuda ja leppida.

Teiseks need, kes saavad ka aru, et on probleemid, aga nad ei lepi sellega, et ei pea kannatama ja hakkavad otsima lahendust.

Esimest tüüpi inimestega on võimalik äri äärmisel juhul hoida samal tasemel, aga hüpet arengus on võimalik teha vaid teist tüüpi inimestega. Ehk inimesed, kelle kannatuslävi on madal, on need, kellega on võimalik teha suuri asju ja muudatusi. Edasi tulevad juba järgmised omadused nagu süsteemsus, iseseisev töötamise ja õppimise võimekus, suhtlemisoskus jne.

Otsi infot ja kopeeri edukaid lahendusi

Oluline on ka, et oleks meid juhiksid inimesed, kes on harjunud guugeldama ja kopeerima. Nendel omadustel baseerub kogu praegune IT-sektori edulugu. Ise uuesti jalgratta leiutamine on lihtsalt nii kallis.

Olles tähelepanelik, on tegelikult kandidaatide eelpoolmainitud omadusi võimalik näha juba valimiste käigus. Valimised polegi tegelikult midagi muud kui valitsemise esimene faas, nagu proovivalitsemine.

Kampaania käigus on näha, et on inimesed, kes saavad aru, et vanad kulunud reklaamivahendid on küll vaevalised ja rasked, aga nad lepivad sellega ja kannatavad, sunnitud naeratus näol. Ja siis on need, kes mõtlevad ja kannatada ei taha – kui midagi originaalset ja keskkonnasäästlikku ei saa, siis ei reklaamigi. Just neid on meil vaja.

Kui tulevane valla juht ei mõtle täna iga tegevuse juures keskkonnale, on pärast väga valus. Püüame ette kujutada seda, et kui kõik valimisplakatid kuhjata ühte hunnikusse, siis milline võiks selle kuhja suurus olla ainuüksi kohalike valimiste järel? Mõtestatud valikuid kõigile!

Roland Kasela on Isamaa kandidaat Elva vallas.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button