UUDISED

REIN ABELI SÕNUL OLEKS KESK TÄNAVA RATTATEEL SÕITJAID KÜLLALT KA TALVEL

Elva ettevõtja ja volikogu liige Rein Abel leiab, et kui tee on millegi jaoks tehtud, peaks see olema aastaringselt kasutatav ning puhta rattatee puhul oleks sõitjaid küllalt. Alles eile olevat vallavolikogu liige näinud vähemalt kaht ratturit.

„Kui tänav on tehtud millegi jaoks, siis peaks ta olema aastaringselt kasutatav. Võib-olla tänase ilmaga ei sõida keegi, aga kui lumest ära puhastada, siis on sõitjaid küllalt,“ arvab Abel. Mehe sõnul on rattatee ikkagi selleks tehtud, et mitte lund koguda, vaid et seal oleks võimalik aasta läbi sõita ning see, et teha mingi tee talvel neljaks kuuks lume kogumiseks, ei ole kõige õigem variant.

Jõulu esimesest pühast saadik on Kesk tänava rattatee lume all ning sõiduteelt ära lükatud lumi paigutatakse rattateele. Elva abivallavanem Heiki Hansen on väitnud, et lume äravedu on kallis ning rattaga liiklejaid on Elvas talvel vähe ja seetõttu rattateed ei puhastata.

Elva piirkonnakogu esimees Toomas Laatsiti sõnul on üllatav, et Elva keskväljakut ja Kesk tänavat, kui Eesti riigi sajandaks sünnipäevaks saadud kingitust puhastatakse valikuliselt,  rattaga sõitjaid on talvel igas vanuses ja isegi lapsed on talviti rattaga kooli liikunud.

Näita rohkem

Seotud artiklid

3 kommentaari

  1. Ratta tee ikka vajalik ,Ratas selga ja Elva rattateele tiirutama ,mujal ju teed heas korras ainult Elva linna ratta tee lumine……

KOMMENTAARIUM

Back to top button