UUDISED

REIN ABEL TEATAS VÕIMULIIDUST LAHKUMISEST

Ettevõtja ja vallavolikogu liige Rein Abel teatas täna, et lahkub Elva võimuliidust ning peatab ka oma tegevuse Reformierakonnas, kuhu ta on pikalt kuulunud. Abel loetleb terve rea töid ja ülesandeid, mille tegemist ta vallavalitsuselt lootis, aga mis ei realiseerunud. Loetelus, mis said tema jaoks otsustavaks oli ka Verevi ranna detailplaneering, mis hõlmab kolmandiku ainulaadsest liivarannast. Lisaks toob Abel välja väga kehvas seisus staadionide hoolduse.

“Võtan tagasi koalisatsiooni toimimiskokkuleppelt oma kinnitusallkirja ja ei oma kohustusi koalisatsiooni ees,” alustab Abel oma kirja volikogu liikmetele. “Põhjuseks koostöö puudumine ja erinev arusaam lubaduste täitmisest. Minu lubadus – kergliiklusteede ehitamine – on etteantud pikkustes tegemata. Staadionide hooldus väga halvas seisus. Jooksurada Elvas on muutunud rohumaaks. Lubadus staadionide korrahoiuks tegemata,” loetleb Abel.

“Korralike mõõtmetega kaheksarajalise siseujula ehitus blokeeriti enamuse häältega. Verevi järvele planeeritav kolmekorruseline hoone hõivaks ühe kolmandiku ilusast looduslikust ainulaadsest liivarannast. Petitsioon ja FB küsitlusele elanike poolt antav eitav hinnang ei suutnud pidurdada seda teerulli. Ju kellegile antud lubadus oli tähtsam . Suutsime vahemat vähemalt blokkida ajutiselt selle otsuse. Aitäh Meelis Karrole ja Madis Essile, kellel olid samad mõtted ja soovid,” lisas Rein Abel.

Abel toob välja, et Verevi järve toitev Käo oja ja sellel olev tamm ja veetaseme regulaator on väga halvas seisus. Tema sõnul ükskõiksus nendes asjades ei tõota ka tuleviku jaoks midagi paremat. Lisaks avaldab ta muret tee-ehitusprojektide pärast.

“Mahlamäe tee renoveerimisel jäeti kergliiklustee tegemata. Tulevikus selle tegemine on tunduvalt kulukam. Jalakäijatel, eriti pimedas on eluohtlik. Ilusalt projekteeritud Kesk tänava kergliiklustee on talvel hooldamata. Liikumispuudega inimeste liiklemine on raskendatud. Turuplatsi parki projekteeritud kauplemiskohad kohalikele kaupmeestele raskendatud. Turuplatsi parki tehtud kolm tööprojekti, mis olid kulukad ja tööd lõpetamata. Lubadus täitmata. Need arusaamad linnaruumi planeerimisest ja majandamisest olidki põhjuseks, miks loobusin koostööst, mida ei toimunud. Meeldivat koostööd heade ja Elva vallale kasulike otsuste vastuvõtmisel. Samadel põhjustel peatan ka oma tegevuse Reformierakonnas.”

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

KOMMENTAARIUM

Back to top button