ARVAMUS

PRIIT SIMSON: MÕISTLIKUM OLEKS ÕPPETÖÖ LÄBI VIIA ELVAS

Elva gümnaasiumi algklasse hakatakse terve kooliaasta jooksul sõidutama Kongutasse ja Rõngu, kuid tegelikult oleks hea tahtmise korral võimalik ajutisi ruume leida ka Elva linnast, leiab Elva Uudiste asutaja Priit Simson.

Kui 2011.-2012. aastal toimus Elva põhikoolihoone remont, saadi sellega hakkama elu pea peale keeramata. Tööd sujusid kiiresti, kedagi kusagile kaugele ei sõidutatud. Nüüd, mil algamas on Puiestee tänava gümnaasiumimaja remont, on töö sarnane, kuid lahendused sootuks teised.

Kõige keerulisem on seis 2. klasside jaoks, mis peab sõitma Rõngu Keskkooli ning 3. klasside jaoks, kes peavad sõitma Konguta kooli. Seni on seletamata, mis saab siis, kui laps kella 8-sest bussist maha jääb? Kas siis orienteerub ise kooli järele? Loodetavasti leitakse siin lahendused, aga parem oleks sellist olukorda üldse vältida.

Elva gümnaasiumhoone remondi käigus õpilaste valla kaugematesse nurkadesse sõidutamine on küsitava otstarbekusega. Juhtumisi on sõidutatavateks just noorimad klassid, kelle jaoks sõidu tõttu pikenev koolipäev niigi raskemini talutav.

KONTEINERMAJADE VÕIMALUS

Teistes linnades lahendatakse need remondid sageli konteinermajade üürimise teel. Mõistagi see maksab, kuid ka klasside Kongutasse ja Rõngu sõidutamine pole tasuta. Kogu protsessi oleks saanud lahendada pigem nii, et erinevate allasutuste juhid annavad teada, mis ruumid nende käsutuses on.

Teine variant – miks ei võiks ka nüüd otsida pigem ajutisi ruume õppetöö läbiviimiseks Elva linnast? Ometi on ka Elvas mitmeid saale, mida vähemalt ajutiselt saaks ju kasutada küll. Kultuurikeskuse kohvikusaal on hommikusel ja lõunasel ajal valdavalt kasutuseta. Kõrval asetseb Kaitseliidu maja, kus samuti õppeklass olemas. Vallavalitsus ei pea oma istungeid suures saalis ka kaugeltki kogu aeg ja õigupoolest Elva vallavalitsus mahuks ka väiksemasse saali. Lisaks on klassisuurune ruum ka raudteejaamahoones. Noortekeskuse ja Muusikakooli klassid on samuti päeva ajal suuresti kasutuseta.

Kusjuures kõik need majad on üksteisele väga lähedal. Kui põhikoolis oleks hallitav kaminaruum korda tehtud, oleks sealgi ruumi juures. Erasektori käes olevatest võimalikest ruumidest rääkimata – on ju nii Pubi 11 kui Ego käsutuses üsna suured ruumid, mis ei tarvitse olla pidevalt kasutuses. Pubi ruume kasutati põhikoolihoone remondi ajal toitlustuse läbiviimiseks.

Jah, see pole sama, mis olla terviklikus koolimajas, nagu Konguta või Rõngu oma. Kuid mitmeteise kilomeetri kaugusele sõitmine iga päev moodustab kokkuvõttes päris suure koormuse. Ja see koormus oleks hea tahtmise korral välditav.  

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button