ARVAMUS

MATI MIIL: PRIIT VÄRVI AEG VALLAVANEMANA ON TÄIS

Elva valla võimuladviku tegevuse tulemusel politsei poolt algatatud uurimine on viinud valla seisu, kus vallavanem Priit Värvil oleks mõistlik üldistes huvides tagasi astuda, kirjutab Mati Miil (Isamaa).

Vallavanem, kellel on riigi ees tõsised maksuvõlad ja kelle tegevuse suhtes on algatatud toimingupiirangu rikkumise osas uurimine, peaks aja maha võtma, oma rahaasjad korda tegema, toimingupiirangu rikkumise osas pildi selgeks tegema ja eks siis saab ühtlasi selgemaks, milline on tema tulevik valla poliitikas. Juhtimine käib läbi eeskuju. Raske ja ebaveenev on nõuda finantsdistsipliini valla allasutustelt ja partneritelt kui ise oled vallale ja riigile võlgu.

Võiks ju öelda, et tegijal juhtub. Selles on oma tõetera. Äriliselt võib ebaõnnestuda igaüks ja tegelikult lähebki enamik ettevõtteid erinevatel põhjustel üsna ruttu hingusele. Kuid antud juhul paistab, et peaprobleem on mujal: eri toolidel istumine ajab rollid sassi ja toob kaasa pingeid ning probleeme. Värvi ettevõtte rahaasjad on hapud. Tema ehitusfirma C.T. Grupp sai kabelimatsu, kui tekkisid tarneraskused ja ehitusmaterjalid hüppeliselt kallinesid. Siinkohal tasub meenutada, et suur osa Värvi ehitusfirma käibest tuli just Elva vallale tehtud töödest. Ehk et ettevõtte osutas teenuseid Elva vallale, aga seejuures jättis riigile maksud maksmata. C.T. Grupp on riigile tänaseni võlgu 26 500 eurot.

POLEKS PIDANUD OLEMA OTSUSTAMISE JUURES

Kui ehitusfirma raskustesse sattumist saab ehk veel selgitada halva õnne ja kehvade ärioludega, siis võimu juures olles ise enda juhitava korvpalliklubi rahastamise poolt hääletamine oli juba märksa teadlikum libedale jääle minek. BC Elva on samuti riigi ees 8100 euroga maksuvõlglane, kuid Elva vald maksis maksejõuetule spordiklubile veel tänavu kevadel 11 000 eurot tegevustoetust ning Värv ise oli asja üks otsustajaid.

Peaks olema üsna elementaarne, et iseendaga seotud klubi rahastamise küsimuses oleks pidanud vallajuht end otsusest taandama, kuid ei teinud seda. Kusjuures toetuse maksmise ajal oli juba üheselt selge, et hingitsevale spordiklubile ei tohiks üldsegi toetust maksta, kuna tal oli juba siis püsiv maksuvõlg ja klubi oli tuhandeid eurosid võlgu ka Elva vallale. Igatahes uurib asja nüüd kriminaalpolitsei.

Värv on andnud oma rahaasjade kohta siin-seal erinevaid vastukäivaid selgitusi. Novembri volikogus mainis ta, et spordiklubi on pausil ja ei tegutse enam, mõni aeg hiljem Tartu Postimehes aga rääkis, et tegutseb küll.

Kevadel toimunud hääletuse juures viibisid ka Reformierakonda kuuluvad abivallavanemad Kertu Vuks ja Heiki Hansen, kes aga vaatamata ilmsetele probleemidele klubi tegevuses ja toimingupiirangu vastu eksimise riskile midagi ei teinud ning oma suud ei avanud. Kellelegi nagu ei tulnud pähegi, et äkki vallavanem Värv ei peaks hääletama iseenda klubile rahaeraldamisel. Me ei tea veel, millega uurimine lõpeb, kuid sellistesse sekeldustesse sattumine viitab, et organisatsioonikultuur vallavalitsuses vajab parandamist. Elva ei peaks selliste teemadega rohkem meediasse sattuma, kuid veelgi tähtsam, selleks ei tohiks ka mingit põhjust anda.

Mati Miil on ettevõtja, endine vallavolikogu liige.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button