ARVAMUS

JAANUS LAURI TASUTA ÜHISTRANSPORDI KAOTAMISEST: PILETITULU ON ÜLEHINNATUD

Eelmisel nädalal lõppes tasuta sõit maakonnaliinidel. Suhtun tasuta ühistranspordi ärakaotamisse halvasti, ütleb Keskerakonna Elva osakonna juhatuse liige ning Ulila elanik Jaanus Lauri, kelle hinnangul on piletitulust loodetav kasu ühe hinnatud.

Olen töötanud 11 aastat Tartu Bussi- ja Taksopargis. Ka tollane ülemus Vello Teemusk ütles, et see piletiraha korjamine bussis on üsna vähese mõttekusega, sest ka see on kulu. Bussiliiklus sõidab ju nagunii valdavalt dotatsiooni eest, kui hakkad piletisüsteeme käivitama, kontrolle läbi viima, õhtul peab bussijuht oma kassa ära viima, siis keegi istub ja võtab selle vastu. Kui algul oli nendel ärakaotajatel jutt, et selle piletirahaga hakatakse kõvasti ühistransporti paremaks muutma, siis nüüd sai lugeda, et ikka on 26 miljonit puudu ja paremaks ei lähe suurt midagi. Paistab, et nad loodavad sellest piletirahast liiga palju. Raha ikka ei jätku.

Tuleb ka aru saada, kes need on, kes bussiga sõidavad. Eks ikka need, kes endale autot ei saa osta ja kellel kehvemad sissetulekud. Kuus läheb edaspidi 60-70 eurot ilmselt rohkem sellel, kes pidevalt sõidab.

Kuuleme praegu kogu aeg, et riigil raha ei ole. Huvitav, kuhu see raha siis järsku sai, kui Keit Pentus-Rosimannus rahandusministri ametist loobudes [2022. aasta oktoobris – toim] ütles, et riigi rahandus on heas korras.  

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button