UUDISED

ELVAS ALGAS NÕUKOGUDE-AEGSE SÕJAMONUMENDI TEISALDAMINE

Täna, 8. novembri varahommikul alustati Nõukogude Liidu aegse sõjamonumendi teisaldamisega ja ühtlasi teatas vallavalitsus, et alustatakse ka ausamba juurde maetute ümbermatmisega. Tegemist on Nõukogude režiimi aastatel püstitatud monumendiga, mis on pühendatud aastatel 1941-1945 langenutele.

Monument paikneb põhikooli vastas Tartu maantee 10. “Sel nädalal maetakse ümber ka kõik teised Elva vallas ebasobivates kohtades paiknevad sõjahauad,” teatas vallavalitsus. “Enne ümbermatmisi lausub palve Elva kirikuõpetaja Vallo Ehasalu. Ühishaudadest leitavad säilmed maetakse ümber Elva valla avalikele kalmistutele.”

Teates lisatakse veel, et Elva vallavalitsus esitas käesoleval aastal sõjahaudade komisjonile avalduse Elva linnas, Tartu maantee 10 asuva sõjahaua ning veel üle valla viie ühishaua ümbermatmiseks ja hauatähise eemaldamiseks. Töid viib läbi Eesti Sõjamuuseum koostöös Elva vallaga. Tööde alad piiratakse ning kõrvalisi isikuid alale ei lubata.

Teates lisatakse veel, et Tartu mnt 10 maatüki lahendamiseks kavandab Elva Vallavalitsus korraldada ideekonkursi, et see saaks tulevikus osaks funktsionaalsest linnaruumist.

Foto: I. Raudvassar

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

  1. Kindel, et seal ei kaevatud kõiki välja ja enam, sinna maetud ei olnud kõik kommud!

KOMMENTAARIUM

Back to top button