UUDISED

ELVA UUDISED SAID KUU AEGA VANAKS

Ligi kolm uudist päevas, keskmiselt üle 1800 lugeja, on esimese kuu kokkuvõte.

Elva Uudistel täitus tänasega esimene tegevuskuu. Oleme selle ajaga avaldanud 86 uudis- ja arvamuslugu, mis teeb veidi vähem kui kolm artiklit päevas. Usume, et just selline rütm on praegusel uudistejanusel ajal õige ja vajalik ning annab selge signaali: Elva Uudiste lehel on pidevalt värsket kraami. Nende seas on päevakajalisi omauudiseid, vabariigi valitsuse ja Elva vallavalitsuse teateid, korrakaitseuudiseid, ajaloorubriigi kirjutisi, järelehüüdeid ja palju muud.

Hea meel on näha, et kohalik uudis on jätkuvalt oluline. Eriti oluline on ta praegusel pöördelisel ajal. Seni on meie külgedel vähevõitu olnud kohalikku poliitikat, sootuks napilt sporti, aga see kõik muutub peagi, sest elu ise tingib selle. Menu üle ei saa kurta. Kui aluseks võtta aritmeetiline keskmine, on Elva Uudistel päevas 1859 lugejat. Mõistagi ei väljenda see keskmine päris täpselt igapäevast dünaamikat, kuid need arvud ei tule ka tuulest.

Loetuim lugu oli sellenädalane „Elvas müüakse „kuldseid maske“ enam kui 13 000 lugemisega, kus 130-eurone maskipakkide hind pälvis tähelepanu üle Eesti. Palju loetavust pälvis ka kriisiaja alguse lugu „Omavoli: Politsei sulges valitsuse korraldusele viidates Elva pubid, korraldus seda ei nõua“. Lugu tõi esile, et politseinikud asusid tegutsema ilma korraldust endale korralikult selgeks tegemata, mida ka prefektuur tunnistas. Seda luges 6700 inimest. Kolmas koht kuulub intervjuule vallavanem Toomas Järveojaga pealkirjaga „Elame päev korraga,“ kus vallavanem kirjeldas esmaseid tõsisemaid kriisimeetmeid. Seda luges 3900 inimest.

Elva Uudiste järgmise kuu eesmärk on pakkuda võimalust Elva valla ettevõtjatele, olgu suurtele või väikestele, tutvustada ennast ja oma tooteid. Usume, et just Elva Uudiste kaudu jõuab info kõige paremini sihituna Elva valla ja Elva linna inimesteni. Nüüd, kus lugejabaas on loodud, usume, et suudame ka midagi reklaamiostjatele pakkuda. Mõistagi arvestame, et majanduses on raskemad ajad ees, kuid need ajad tähendavad ka vajadust paremate turunduskanalite järele.

Lugejate seisukohalt aga on jätkame seda, mis on meie missioon – tuua Elva valla inimeseni uudised tema kodukohast ja teha asjad selgeks. Facebookis jagatakse palju teavet, kuid enamasti ei vaevu seal keegi asju täpsemalt järele uurima ja üle küsima, faktikontrollist rääkimata. See aga ongi ajakirjanduse ülesanne.

Soovime Teile häid ülestõusmispühi! Kõigile lugejatele aga üleskutse: jagage meiega oma mõtteid ja tähelepanekuid info@elvauudised.ee või meie Facebooki leheküljel. Ja kui aitate sotsiaalmeedias meie uudiseid jagada, oleme väga tänulikud.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button