UUDISED
Populaarne

OMAVOLI: POLITSEI SULGES VALITSUSE KORRALDUSELE VIIDATES ELVA PUBID, KORRALDUS SEDA EI NÕUA

TÄIENDATUD 14.03.

Reede õhtul kella kaheksa paiku sulges politsei Elvas pubid, tuues põhjuseks valitsuse korralduse, millega kehtestati eriolukord. Paraku eriolukorra meetmetes pubide ja kohvikute sulgemise punkti pole ja selguski, et kinnipaneku näol oli tegu liiginnukate politseinike omavoliga. Lõuna prefektuur vabandab.

Täna õhtul kella kaheksa paiku sulges politsei Elvas pubid, tuues põhjuseks valitsuse korralduse, millega kehtestati eriolukord. Paraku eriolukorra meetmetes pubide ja kohvikute sulgemise punkti pole.

“Bussiga sõitsid ette, kaks politseinikku tulid sisse ja teatasid, et valitsuse määruse järgi tuleb kõik toitlustuskohad kinni panna,” rääkis Elva Kesk tänaval tegutseva Elva Keegel ja Resto omanik Markko Abel, kes oli politsei taolisest tõlgendusest äärmiselt üllatunud. “Olime päev otsa uudiseid jälginud, aga midagi taolist me küll kuulnud polnud. Tulin just Tartust, seal oli kõik lahti.” Sunnitud kinnipanemise tõttu pidi paar-kolm laudkonda oma õhtu lühemaks tegema.

Sarnane kogemus oli ka naabruses tegutseval Pubi Üksteist pidajal Kristo Freil. Ka talle teatasid politseinikud, et toitlustuskoht tuleb kinni panna. Frei kontakteerus kohe Elva valla kriisikomisjoni liikmetega, kes polnud ka kuulnud, et pubid kinni tuleks panna.

Arbimäe nõlval tegutsevat Waksal Wabrikut vedav Aivo Johanson rääkis, et kella kaheksa paiku jõudis politseibuss ka nende juurde ja kolm politseinikku teatasid, et on valitsuse korraldus toitlustuskohad kinni panna. Vastavat määrust nad ei tutvustanud, küll aga teatasid, et see on nii värske, et alles saabus. Seejärel jäid politseinikud ootama, kuni söögikoht tegevuse lõpetas. Johansoni sõnul aga nad riske võtta ei taha, vaidlustama ei hakka ja hetkel panustavad pigem toidu kojuveole.

Valitsuse eriolukorra meetmed toitlustus- ega joogikohtade kinnipanekut ei maini, ainus lähedane vaba aja veetmist puudutav punkt kohustab kuni 1. maini sulgema ööklubisid. Valitsuse eriolukorra meetmete loetelu on leitav siit: https://www.valitsus.ee/et/uudised/valitsus-kinnitas-eriolukorra-meetmed

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk kommentaaris esialgu käesolevat juhtumit, kui vääritimõistmist, justkui mingit survet sulgemiseks polnudki.

„Mööname, et tegu võis olla ebaõnnestunud sõnakasutuse või möödarääkimisega, kuid toitlustuskohti politsei ei sulgenud,“ kirjutas Virk. „Tõsi, politsei käis eile kogu Lõuna-Eestis 70s erinevas kohas (peamiselt pubid ja baarid), kus jagati selgitavat infot viiruspuhangust ning koguti teavet, milline on piirkonna lõbustusasutuste plaan antud olukorras oma tegevusega jätkamiseks. Muuhulgas märgiti, et sellises olukorras oleks soovituslik tegevust mõneks ajaks piirata, kuid see jäi iga ettevõtte enda otsustada. Politsei pubisid ei sulgenud.“

Pubi 11 töötajad selle käsitlusega ei nõustu. „Meile tundunud see kuidagi möödarääkimisena, meile ei selgitatud midagi, vaid marsiti lihtsalt sisse. Politsei ütles meile selgesõnaliselt, et me ei lähe enne ära, kui te ukse kinni keerate ja pubi jääb kinni. Hiljem tuli teine patrull, kes saabus juba eraautoga ning nad selgitasid võimalikke tagajärgi ja ei käskinud uksi sulgeda,“ ütles Pubi 11 töötaja.  

Veidi hiljem saabub Lõuna prefektuurist selgitus, millest selgub, et sulgemine oli siiski politseinike omavoli. „Elva patrull, kes kohalikke kohti kontrollis, oli kahetsusväärselt oma ülesandest valesti aru saanud, kuivõrd politseinike tegevus pidi olema selgitav ja soovitav, küll mitte nõue kohta sulgeda. Vabandame,“ teatas Lõuna prefektuur.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button