UUDISED

VEREVI RANNAALA DETAILPLANEERINGU KOHTA LAEKUS 13 ARVAMUST

Verevi järve rannaala detailplaneering oli avalikul väljapanekul 10. septembrist 10. oktoobrini, mil kodanikud said planeeringu kohta esitada arvamusi ning ettepanekuid. Detailplaneeringu kohta laekus 13 arvamust. Vallavalitsusele saadeti ka mitmeid kriitilisi seisukohti.

Arvamused jagunesid laias plaanis nii: ehitis on ala kohta liiga suur, järv n ehitustegevuse jaoks liiga tundlik, ehitada tuleks vaid rannahoone ja siis need arvamused, mis rõhutasid ujula olulisust ja täpsustasid selle omadusi. Arvamused olid kokkuvõtlikult järgmised:

-Verevi niigi kitsukest ranna-ala pole aga tarvis liig suurte rajatiste peale raisata.

-Verevi rand on liiga kitsas nii suure hoone jaoks. Detailplaneering ise osutab, et kitsaimas kohas jääb vaid ca 10 m rannariba. Kindlasti ei sobi, et kolmekorruseline hoone seisab tänava ja järve vahel ning varjutab tuntud ja hinnatud loodusvaated.

-Planeering rikub kauni ranna miljöö ning lisaks sellele on Verevi järv väga halvas seisukorras ja ehitustegevus on ohuks järvele.

-Vastuvõtmatu on nii hulga puude mahavõtmine otse ranna-alalt. Ujula rajamisega suureneb veelgi liikluskoormus niigi väga intensiivse koormusega Tartu maanteel.

-Supelranna tn ja Tartu mnt ristmik on ohtlik ja tänava nurgal ei ole piisavat valgustust. Sooviti ristmiku valgustamist ja Tartu mnt-l kiiruse piiramist 40 km/h.

-Tegemist on Elvas number üks asukohaga, kuhu ei tohiks keegi mitte kunagi midagi ehitada.

-Verevi järve detailplaneeringus tuleb vähendada hoonestusala ning planeeritav Verevi rannahoone brutopind peaks olema maksimaalselt 800 m2. Tuleb korrastada kogu Verevi järve rannaala, ehitada uued riietuskabiinid ja mängualad ning rajada25-meetrine välibassein koos korralike ja turvaliste purretega. Rajada väike ujuvkai paatide ja vesirataste kinnitamiseks. Planeeritavasse rannahoonesse mitte kavandada ujulat. Ettepanek on ujula-veekeskus lahendada eraldi planeeringuga vastvalminud Elva Spordihoone juurde.

-Tuleks lisada detailplaneeringusse uue 25 meetrise ujula  rajamine,  kus  oleks kaheksa  rada  ning  eraldi  lastebassein ujumise algõppe ning kohustusliku kooliujumise õppe korraldamiseks.

-Elva linn ja vald vajab korralikku ujulat (6-10 rajalist), mis lisaks tavakülastajatele mahutaks ka treeninggruppe ja ujula peaks vastama tingimustele, mis lubavad seal korraldada ka rahvusvahelisi ujumisvõistluseid.

Verevi järve rannaala detailplaneeringu eskiisist.

„Vallavalitsus arutab laekunud arvamused läbi, kujundab seisukoha ning avalikul väljapanekul laekunud arvamusi arutatakse 5. novembril toimuval avalikul arutelul,“ kommenteerib valla planeeringuspetsialist Maarika Uprus.

Avalik arutelu toimub neljapäeval, 5. novembril 2020 kell 18 Elva vallavolikogu saalis (Kesk 32, Elva linn).

Elva Uudiste toimetus kutsub üles jagama oma arvamusi Verevi rannaala detailplaneeringu kohta info@elvauudised.ee .

Näita rohkem

Seotud artiklid

2 kommentaari

 1. Lea Tuvikese artikkel 15.10.2020
  1.Ei ole sõnagi kirjutatud 1970. ujula ehitamisest Verevi randa. Praeguse purde ja platvormi ehitamiseks täideti järve liivaga ,et rammimismasinaga saaks betoonposte paigaldada. Hiljem aeti liiv lihtsalt ümber vaiade laiali. Järve vee läbipaistvus vähenes siis 3-4 meetrilt 0.3 meetrini ja seda kogu järve ulatuses. Samuti vähenes tunduvalt vee sügavus
  purde ja platvormi ümbruses.

  2. 1988a veetaseme alandamine suveks 70 cm ja pärast paisutamist enam esialgsett taset ei tagastatud.

  1940. ehitatud väliujula tegi Elvast kuurortlinna. Ehituseks võeti laenu ,mille tagasimaksmise tähtaeg oli 1975.
  Uue kaasaegse siseujula asukoht oleks ikkagi Arbi järve ääres. Verevi järve äärde sobiks väike rannahoone koos kohvikuga .Kui kunagi tekib võimalus järve puhastamiseks, siis ei ole rannas midagi (kedagi) ees ,mis neid tegevusi segaks.

  1. Kas on tõesti vaja kõik looduslik ka kaunis uputada betooni või mida iganes.Sõites läbi linna pole mingit Elva omapära kas siis järve vaade seinal või.

KOMMENTAARIUM

Back to top button