UUDISED

VÄRSKE ABIVALLAVANEM KERTU VUKS LEIDIS TEE ELVASSE ALLES VIIS AASTAT TAGASI

Värskelt abivallavanemaks valitud Kertu Vuks töötas varem vallavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhatajana. Tee Elvasse leidis ta alles 2016. aastal, kuid nagu näha, siis on ta hästi vastu võetud. Vuks aitas kaasa Elva valla loomisele ning on aidanud käivitada lastele- ja noortele mõeldud äriideede konkursi VÄLK. Sügisel plaanib ta osaleda ka kohalike omavalitsuste valimistel.

Kertu Vuks on sündinud ja kasvanud siinsamas lähedal – väikelinnas Tõrvas. Gümnaasiumis käis ta Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis ning tal on magistrikraad sotsiaalteadustes. Vuks on 34-aastane ning tal on kaks last (6- ja 8aastane).

2016. aasta kevadel, mil ametis oli veel linnapea Eva Kams, asus Vuks tööle haldusreformi koordinaatorina, aidates korraldada Elva linna, Konguta, Palupera, Puka, Puhja, Rannu ja Rõngu valdade ühinemisläbirääkimisi, et luua Elva vald.

Haldusreformi käigus sai Elva Vuksile lähedaseks. „Kuna Elva ja kogu see piirkond sai minu jaoks selles protsessis tuttavaks ja töö Elva vallavalitsuses tundus väga põnev ja väljakutseid pakkuv, siis otsustasin kandideerida vallavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja kohale. Alates 2018. aasta jaanuarist olengi töötanud vallavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhatajana,” rääkis Vuks.

Kertu Vuksi vastutusvaldkonnad vallavalitsuses on valla arendustegevus ja strateegiline planeerimine (sh investeeringuprojektid, arengukavad, infotehnoloogia), planeeringud, teenuskeskuste töö ja kogukondade arendamine ning ettevõtluse- ja turismivaldkonna arendamine.

„Kuna tegelesin samade teemadega ka varem, osakonnajuhatajana, siis on töö selle valdkonna abivallavanemana varasemate tegemiste loogiline jätk. Uues rollis, abivallavanemana, loodan nendes teemades veelgi enam kaasa rääkida juba vallavalitsuse liikmena,” lisab värske abivallavanem.

Oma seniseid kordaminekuid vallavalitsuse töös meenutab ta eelkõige meeskonnatöö viljana: kõik põnevad projektid on Vuksi sõnul ellu viidud ikka tänu heale meeskonnale ja omavahelisele koostööle.

„Kindlasti oli minu jaoks hindamatu väärtusega väljakutse haldusreformi protsessi juhtimine ja koordineerimine ning võimalus kaasa aidata Elva valla käivitamisele,” arvab Kertu Vuks.

„Eraldi tahaksin esile tuua, et hea meel on Elva valla ettevõtjate mentorklubi ja kogu Tartumaa lastele- ja noortele mõeldud äriideede konkursi VÄLK käivitamise üle. Samuti on alanud kaua oodatud Rõngu kogukonnakeskuse ehitus – loodame, et sellest saab omamoodi maamärk, mis aitab tuua kokku avalike teenuste pakkumise (vallavalitsuse teenuskeskus), bussijaama ja tänapäevase atraktiivse raamatukogu, kuhu tahavad tulla nii lapsed kui ka täiskasvanud,” loetleb Vuks seniseid kordaminekuid Elva vallas.

Koostöös EAS-iga soovitakse korraldada ka innovatsioonihange, mis looks võimaluse võtta hajaasustuspiirkondades kasutusele sõidujagamisrakendus. Seda selleks, et lapsed ja noored pääseksid liikuma just nendesse huviringidesse, mis neile huvi pakuvad. Käimas on üldplaneeringu koostamine ja üldplaneering paneb paika lähiaastate ruumilise arengu plaanid kogu Elva vallas.

„Vallavalitsuse meeskond panustab sellesse, et Elva vald oleks atraktiivne ja mõnus elu- ja ettevõtluskeskkond,” arvab Vuks.

Vallavalitsuse tööst väljaspool meeldib Kertu Vuksile lugeda ning tänu Elva Muusikakooli võimalustele taasavastas ta enda jaoks klaveri mängimise võlu. Lisaks peab ta lugu tervislikest eluviisidest: „Oma hommikuid alustan ma joogaga – olen ashtanga joogaga tegelenud üle kümne aasta, seda nii joogaõpilase kui ka õpetajana.”

Sel aastal püüab abivallavanem jõuda veel rohkem jõele kanuutama –  möödunud aasta septembris läbisid nad kaheses kanuus Võhandu 100 maratoni ning sellel võistlusel osalemine on plaanis ka sel aastal.

Kertu Vuks plaanib sügisel Reformierakonna valimisnimekirjas kandideerida ka kohalikel omavalitsuste valimistel.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button