UUDISED

VALLAVÕIM LUBAS EHITADA 20 KILOMEETRIT KERGLIIKLUSTEID. PALJU TEGELIKULT JÕUAB?

Pea kolm aastat tagasi lubas tänane Elva vallavõim ehitada kogu vallas 20 kilomeetrit uusi kergliiklusteid. See oli üks Reformierakonna peamisi valimislubadusi, mis kinnitati ka koalitsioonilepingusse. Üht-teist on tehtud või tegemisel, kuid praeguse tempo põhjal paistab, et see number jääb siiski saavutamata.

Abivallavanem Heiki Hanseni sõnul rajati ja ehitatakse tulevikuski Elva valda kergliiklus- ja kõnniteid. Kindlasti võiks neid olla rohkem kui piirajaks ei oleks raha.

Eelmisel aastal rajati vallas 5,8 km kergliiklusteid. Tänavu on plaanid tagasihoidlikumad, 1,3 km ulatuses. Tuleval aastal on kavas ehitada 3,7 km ulatuses. Kokku rajatakse kolme aasta jooksul Elva valda 10,8 km kergliiklusteid, mis jääb küll seatud sihtidest maha.

Omajagu uuenemist leiab aga siiski. Hansen mainib Rõngu Viljandi maantee äärset kergliiklusteed (umbes kilomeetrine), Elva Valga maantee kõnniteed (ca poolteist kilomeetrit), Jaani tänava  kõnniteed, Tartu maantee kergliiklusteed ja Kesk tänava  kõnniteed, samuti Palupera suuna kergliiklusteed.

“Sel aastal on plaanis ehitada Käärdi aleviku Mesika kergliiklustee. Siin on hange tehtud ja ehitaja olemas. Järge ootab Hellenurme kergliiklustee. Viimane läheb suve lõpul ehitushankesse,” selgitas Hansen.

2021. aastasse on planeeritud Elva -Nõo kergliiklustee Elva valla poolne osa, mida tänavu projekteeritakse. Põhitööd algavad seal tuleval aastal. Positiivse rahastusotsuse korral võib Hanseni sõnul tulla ka Pika tänava kõnnitee ja kergliiklustee.

Praegu käivad suured ehitustööd vanal Tartu maanteel. Seal on tellijaks Nõo vald ja uus kergliiklustee peaks Nõost kuni Elva piirini valmima eeloleval sügisel. Nõo loodab asfalteerimisega alustada lähipäevil ja objekti lõpetada sügseks. “Elva vald on eelarvestrateegias  planeerinud  oma osa ehituse 2021. aastasse ning selle plaani järgi me praegu tegutseme, ” rääkis Heiki Hansen.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button