UUDISED

VALLAVANEM VASTAB: MIKS LÕIGATAKSE MAHA PIKA TÄNAVA ELUJÕULISED TAMMED JA PÄRNAD?

Elva vallavalitsus teatas sel nädalal Pika tänava remondi algusest, kuid jättis täiesti mainimata, et tänavalt lõigatakse maha suured pärnad ja tammed. Elva Uudiste toimetus uuris vallavanem Toomas Järveoja käest miks.

Vallavalitsus teatas eile, et Pikal tänaval algab kauaoodatud remont, samas mainiti ka, et tänav muudetakse remondiga kitsamaks. Kuid vaatamata kitsamale tänavale selgub, et senised vanad ja suured puud sinna enam ei mahu.

Elva vallavanema Toomas Järveoja sõnul jäävad puud ehituse ja sügava kaevamise käigus ette. Juured lõigatakse katki, kuna tänavat hakatakse kaevama ning kanalisatsiooni ja vett paigaldama ning puud hävinevad selle käigus. Puud on kõnniteele üsna lähedal ja kui tahta puud alles jätta, siis jääb vana kõnnitee. „Seda peab arutama, võib-olla mõne puu annab säilitada, aga paraku kui tahame uut tänavat, siis tuleb kuskil lõivu maksta,“ kommenteerib vallavanem Järveoja.

Ehitusega tehakse uus tänav kitsamaks, sest tänavale tuleb haljasriba ja kergliiklustee, selgitas vallavanem. Järveoja väidab ka, et kuigi projektis ei ole kirjas, et istutatakse uued puud, siis on selle peale mõeldud ning on tõenäoline, et nii vasakule kui ka paremale poole istutatakse uued puud.

Puude maharaiumine on tekitanud sotsiaalmeediagruppides kriitilist vastukaja.

Elva valla kommunikatsioonijuhi Merilyn Säde sõnul ei tulnud vallalehel puude mahavõtmise kohta infot, sest täpne puude mahavõtmise arv ei olnud teada ja teavitus tuli kiiresti, kuna ehitaja soovis kohe hakata tegutsema.

Arborist hindas Pikal tänaval 84 puud, millest 16 on plaanis maha raiuda. Ehituse käigus selgub, kas on võimalik veel mõni puu raiumisest säästa.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button