UUDISED

VALLAVALITSUS KUULUTAS VÄLJA VEREVI RANNAHOONE ARHITEKTUURIKONKURSI

Elva Vallavalitsus teatas, et kuulutab koostöös Eesti Arhitektide Liiduga välja Verevi järveäärse rannahoone arhitektuurikonkursi, kuna praegune ranna hoonestus on amortiseerunud ning ei vasta enam tänapäeva puhkaja nõudmistele. Kavandatava rannahoone ehitisealune pind ei tohiks ületada 525 ruutmeetrit – mitmekordselt vähem kui varasema Artes Terrae kavandi põhjal, kus ehitusalune maht oli 2000 ruutmeetri kanti. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 28. aprill 2023 kell 15.

“Arhitektuurivõistluse eesmärk on leida mitmefunktsiooniline ja Elva linnaruumi miljöösse mahult sobilik rannahoone ning selle kontaktala lahendus. Rannahoone kavandamise aluseks on Elva Vallavolikogu nr 223 otsusega kehtestatud Verevi järve rannaala detailplaneering,” teatas vallavalitsus oma teates.

“Oodatav uus lahendus peab olema kaasaegne, kõrgetasemeline, piirkonda rikastav ja selle eripäradega arvestav tervik. Lisaks peab lahendus arvestama loodusliku keskkonna, säästva planeerimise põhimõtete ja inim-mõõtmelisusega ning olema projekteeritud optimaalsete rajamis- ja ekspluateerimiskuludega,” jätkab vallavalitsus.

Lisaks mainitakse teates, et hoone peab pakkuma uusi võimalusi piirkonna külastamiseks ka rannavälisel hooajal. Oluliseks peetakse ligipääsetavust ja head liikluskorraldust. Konkursi tingimustes on sätestatud, et kavandatava rannahoone ehitisealune pind ei tohiks ületada 525 ruutmeetrit, kuid hoonele võib lisaks juurde kavandada puidust päikeseterrasse.

Ruumiprogramm näeb ette:

  • rannahoone toimimiseks vajalikke olmefunktsioone – wc, dušid, rannavalveruum, rannatarvikute hoiuruum, laenutusruum;
  • puhkevõimalusi toetavaid ruume – saun aastaringselt kasutamiseks sh talisuplejatele, mullivann jms;
  • kohvikut ja seminariruume koos kaugtöö tegemise võimalusega.

Rannapromenaadi lahenduses tuleb arvestada vaegliikujate ja lapsevankrite juurdepääsuga veepiirini, valgustuse (ka rannahooaja välisel ajal nt uisuplatsi jaoks) ja mänguväljakute vajadusega.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 28. aprill kell 15 ning tööd tuleb esitada läbi Riigihangete Registri →

Konkursi auhinnafond on 23 500 eurot, mis jaguneb järgmiselt – 9000 eurot võidutööle, 7000 eurot teiseks jäänud kavandile, 5000 eurot kolmandale kohale tulnud kavandile ning 2500 eurot ergutuspreemia saanud tööle. Esimese preemia välja andmist toetab Eesti Kultuurkapital.

Võistlustööde hindamise žüriisse kuuluvad abivallavanem Kertu Vuks, arendusjuht Margus Ivask, vallaarhitekt Jaanika Saar, heakorraspetsialist Sten Saarekivi, Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus ning Eesti Arhitektide Liidu liikmed arhitektid Eva Kedelauk ja Tomomi Hayashi.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button