SPORT

VALD TAOTLEB TOETUST ELVA SUUSAHÜPPETORNI UUENDAMISEKS

Elva vald sai veebruari alguses Keskkonnaametilt nõusoleku Elva suusahüppetorni projekteerimistingimuste andmiseks ning taotleb rahastust Piirkondade Konkurentsivõime Tugevdamise Programmist. Lisaks suusahüppetorni rekonstrueerimisele on plaanis rajada administratiivhoone, vaateplatvorm ning mitmed muud vaba aja veetmise võimalused.

Veel ei ole vallavanema Heiki Hanseni sõnul päris kindel, mis aja jooksul midagi päriselt tehakse. Asi oleneb sellest, kas konkreetset rahastust, mida vald täna küsima läheb, õnnestub saada või mitte. „Kui see rahastus õnnestub saada, siis see asi sünnib ilmselt selle aasta lõpus või järgmise aasta jooksul. Kui seda rahastust ei õnnestu saada, siis praegu otseseid rahastamisallikaid teistest kohtadest silmapiiril ei ole,“ sõnab Hansen.

Piirkondade Konkurentsivõime Tugevdamise Programmis on jäänud teatud summad üle, millele tehakse taotlusvoor ja seda jagatakse maakondade põhiselt. Igast maakonnast võiks üks objekt toetuse saada.

Projekteerimise käigus plaanitakse lahendada ka krundile ligipääsud, spordirajatiste tehnosüsteemid ja parkimiskorraldus Kalda tänaval. Suusahüppetorni laiendusena kavandatakse ka umbes 130 m2 suurune administratiivhoone ja 30 m kõrgune vaateplatvorm, samuti tahetakse paigaldada tõstuk ja ronimissein. Rajatakse ka Freestyle park.

Elva suusahüppetorn ehitati 1980. aastal Tõnu Haljandi eestvedamisel, kes ise oli 1968. aastal Grenoble taliolümpiamängudel kahevõistluses 12. kohal. Peale sportlaskarjääri asus Haljand Elvasse treeneriks. Elva hüppemäelt alustas siis treeninguid ka Ago Markvardt, kellest sirgus üks Eesti edukamaid kahevõistlejaid – nii 1994. aasta olümpial kui 1997. aasta MMil jäi ta napilt medaleist ilma, korra on ta valitud ka Eesti aasta meessportlaseks. Siitsamast on alustanud ka meie praeguse kahevõistluse lootused, kes rahvusvahelisel tasemel arvestatavad tegijad: Kristjan ja Andreas Ilves.

Viimane ametlik suusahüppevõistlus peeti Elvas 16. veebruaril 2019, mil peeti Eesti Suusaliidu noorte karikasarja etapp suusahüpetes ja kahevõistluses. Hiljem kuulutati hüppetorn amortiseerunuks ja kasutuskõlbmatuks.

Eelmise aasta septembris kommenteeris torni seisukorda kahevõistluse ja suusahüpete treener Andrus Ilves: „Elva suusahüppemäe olukord on hetkel väga halb ja vajaks koheselt renoveerimist, sest torn on varisemisohtlik ja ei vasta kehtestatud nõuetele.“

Tollal vallal veel suusahüppetorni renoveerimise jaoks kindlat plaani ei olnud. Vahepeal hellitati lootusi, et ehk saabub rahaline abi Suusaliidult, kuid seal renoveerimiseks raha ette nähtud ei olnud ja nüüd otsib vald rahastust mujalt.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button