UUDISED

VAHEMERELINE KUUMUS JÕUDIS EESTISSE

Riigi ilmateenistus edastas lähipäevadeks kuumalaine hoiatuse. Temperatuur kerkib Lõuna-Eestis kuni 32 kraadini. Kuumalaine kestab kuni nädala lõpuni.

Läänemere ääres tugevnenud  kõrgrõhkkond näitab oma võimu. Kui jaanipäeval kerkisid  termomeetrinäidud sisemaal 27-28 soojakraadini, mõnel pool ehk enamgi, siis järgnevad päevad toovad kuumusele veel lisa. Riigi ilmateenistuse teatel jätkab õhumass soojenemist. Alates reedest kerkivad termomeetrinäidud 32 plusskraadini, varjulisemates kohtades ehk enamgi. Kõrgemaid temperature on oodata just  Lõuna-Eestis.

Vesi Tartumaa järvedes on soojenud 24-26 kraadini. Kuumus meelitab randa hulgaliselt rahvast. Verevi järve ääres on päevitamiseks vaba koha leidmine pärast keskpäeva keeruline. Sama on autodele parkimiskoha saamisega. Inimesed peaksid meedikute sõnul arvestama kuumade ilmadega suuremat vedeliku kadu. Seepärast tuleks päikese käes viibides tarbida ohtralt vett. Katmata peaga pikemat aega intensiivse päikese käes olemine võib olla tervisele ohtlik. Iseäranis vanemaealistele. Soovitav on kanda peakatet ja seda iga tunni tagant niisutada. Kindlasti ei tohi kuumaga tarbida alkoholi. Tähelepanelik peab olema ujuma minekul. Kehva enesetunde korral ei tasu vette minna. Verevi vetelpäästjate sõnul on rahvas siiani olnud rannas mõistlik ja korrarikkumisi pole täheldatud, välja arvatud mõned juhud kui poidest kaugemale ujujaid tuleb korrale kutsuda. G4S vetelpäästjad panevad lapsevanematele südamele, et väikeseid lapsi ei tohi vee ääres omapead jätta. Täna ja homme võib UV indeks kerkida 6 pügalani, sel juhul võib pikem päikese käes viibimine olla nahale ohtlik.

Kuum ja kuiv ilm on viimastel päevadel suurendanud meie metsades tuleohtu, kõrgem on see praegu  Lõuna-Eestis. Kesmine tase ehk 3000 punkti piir on käes Valgamaal ja Lõuna-Tartumaal. Eriti ettevaatlik tuleb olla lõkete tegemisel.

Meie naaberriikides Lätis ja Leedus kerkib termomeeter neil päevil kuni 35 soojakraadini. Ilma mõõdukat jahenemist on oodata alles uue nädala algul.

Alates pühapäevast muutub õhumass Eesti kohal ebapüsivaks ja Lõuna-Eestis on võimalikud äikesetormid koos rahega.   

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button