UUDISED

VAATAMISVÄÄRSUSTEGA TUTVUMAS: LÄTI REGIONAALTELEVISIOON VÄISAS ELVA VALDA

Algaval suvel võib Elvas ja selle ümbruses varasemast rohkem kuulda kuulda lätikeelset juttu. Valla huviväärsusi jäädvustas neil päevil Läti Regionaaltelevisioon. Kahe päeva jooksul tegi Läti Regionaaltelevisiooni võttegrupp ringsõidu Elva, Nõo ja Kambja valla territooriumil. Lätlastel valmivad kolme valla põhilisematest huviväärsustest lühikesed klipid.

Need jõuavad lõunanaabrite teleekraanidele järgmisel nädalal. Igal päeval tutvustatakse ühte valda. Kuna Elva vallas on põnevaid objekte palju, siis siitkandist jõuab vaatajateni mitu erinevat süžeed.

Lätlased alustasid Elva vallaga tutvumist Rõngust. Seal pälvis võttegrupi tähelepanu omapärane pillimuuseum, mille sarnast lähiregioonist ei leia.

Võrtsjärve ääres pälvisid tähelepanu järvemuuseum ja järv ise. Reporter-toimetaja Santa Adamsone leidis, et Võrtsjärve äär on tore paik peredele puhkamiseks. “Kindlasti tullakse meeleldi siia, ümberringi on vaikus ja rahu. Järvemuuseumis saab värskendada teadmisi kaladest ja kõigest sellest, mis on vees ning selle ääres,” rääkis Santa Adamsone.

Palju põnevat pakkusid filmimiseks Hellenurme vesiveski ja Palupera mõis.

Kuna Elvas asub Liivimaa üks väheseid keegliradasid (mitte segamini ajada bowlinguga), siis Elva Keegel ja Resto meelitavad tulevikus siia kanti Läti keeglihuvilisi. Mõistagi jagus külalistel kiidusõnu uuenenud keskväljaku kohta ja Arbi järve äärde rajatud promenaadile.

Läti ajakirjanikke üllatas, kui palju on Elva trükkinud lätikeelseid brošüüre ja voldikuid.

Läti Regionaaltelevisioon on erakanal ja see ühendab kokku kümmet eri linnade ja maakondade televisiooni. Elva valda tutvustav videomaterjal jõuab nii Valmiera, Riia, Jelgava kui Ventspilsi vaatajani.

Lätlaste kinnitusel on neilgi käimas kampaania “Puhka kodus!”. Samas on rahvas koroonast väsinud ja tüdinenud ning kodumaal ringi reisida pole erilist huvi. Igatseva pilguga vaadatakse nüüd põhja poole. Teletegijate kinnitusel on Eesti atraktiivne ja Tartu-Elva piirkond pole kauge tulla Riiast või Valmierast, et siin paar päeva viibida.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button