UUDISED

VAATA, MIS ARGUMENTIDEGA PÜRGIB ELVA EUROOPA SPORDIPEALINNAKS!

Selleks, et Elva saaks kandideerida 2021. aasta Euroopa Spordilinna tiitlile, tuli Elva vallal kokku panna taotlusraamat, kus toodi välja Elva valla spordivaldkonna ülevaade koos tiitliaastal planeeritavate tegevuste ja spordivaldkonna arengueesmärkidega.

Vallavanem Toomas Järveoja on taotlusraamatus toonud välja kahekordse rattasõidu olümpiavõitja Erika Salumäe, kes alustas oma teekonda just Elva metsade vahelt. Lisaks on ta tähelepanu pööranud Elva mitmekülgsetele sportimisvõimalustele ning noortespordi arendamisele ja toetamisele.

Valla spordijuhi Madis Šumanovi sõnul on Elva iga sportlase unistus ning meie välispordirajad kuuluvad oma mändide ning järvede koosluse tõttu Baltikumi parimate hulka.

Taotlusraamatus tuletatakse meelde, et Elva valiti Eesti kõige sportlikumaks kohalikuks omavalitsuseks aastal 2020. Lisaks Erika Salumäele on Elva ka paljude teiste Eesti tuntud sportlaste kodulinn, näiteks on siit pärit või elavad praegugi autoralli maailmameister 2019 Martin Järveoja, jalgrattur Caspar Austa, laskesuusatajad Roland Lessing, Indrek Tobreluts, Eveli Saue ja Priit Viks; kahevõistlejad Kristjan Ilves ja Ago Markvardt, kiiruisutaja Richard Anton, laskur Heli Rass jne.

Taotlusraamatus osutatakse, et kokku asub Elvas umbes 70 spordirajatist. Neist kõige uuem ja uhkem on oktoobris avatud 4,7 miljonit eurot maksnud Elva spordihoone, kus saab mängida näiteks korvpalli, jalgpalli, võrkpalli, tennist, sulgpalli ja lauatennist. Lisaks on olemas kõrgushüppeala, kaugushüppeala, soojendusjooksurada, poksimisvõimalused ja palju muud.

Elvas on kolm vabaõhu korvpalliplatsi, kaks discgolfi rada, viis jalgpalliplatsi, üle kümne tervisepargi ning matkaraja, kaks judosaali, motokrossi võidusõidurada, keeglisaal, kolm skateparki, viis võrkpalliplatsi ning veel erinevaid spordirajatisi ja sportimisvõimalusi.

Järgmise nelja aasta jooksul plaanib vald sporti investeerida veel umbes 1,5 miljonit eurot, millest suur osa plaanitakse kulutada erinevate rajatiste, ujumisalade ning väljakute korrashoidmiseks. 2024. aastal plaanitakse Elva linnastaadionisse investeerida 340 000 eurot ja Rõngu keskkooli spordikeskusesse 600 000 eurot.

Elva valla spordiarengukava hoiab endas seitset peamist eesmärki, mille hulka kuuluvad spordirajatiste korrashoidmine, tunnustatud spordiürituste korraldamine, noortespordi toetamine, koostöö spordiklubide ja valla vahel, Elva sporditurismi ja positiivse kuvandi hoidmine, Elva valla esindamine erinevatel spordivõistlustel ning Elva spordivaimu hoidmine.

Elvas tegutseb üle 20 erineva spordiklubi. Noored saavad harrastada rattasõitu, kergejõustikku, jalgpalli, tantsimist, tennist, murdmaasuusatamist, korvpalli, motosporti ja palju muud. Kokku on Elva valla piires tegutsevatel spordiklubidel umbes 1468 liiget, neist 1082 on noored ja 386 täiskasvanud.

Elvas toimub aastaringselt palju erinevaid spordiüritusi. Suurimad piirkonnas toimuvad üritused on Rally Estonia ja Tartu Maraton, mis kuulub ka Worldloppeti sarja. Lisaks on veel palju erinevaid väiksemaid üritusi, mida enamjaolt korraldab Elva Kultuur ja Sport koostöös spordiklubidega.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button