UUDISED

UUENENUD ELVA TERVISEKESKUS TEEB UKSED LAHTI TEISIPÄEVAL

Uue ilmega Elva tervisekeskus Supelranna tänaval teeb uksed lahti teisipäeval, 13. detsembril kell 15, kohale on oodata nii Haigekassa juhti, terviseministrit kui ka maaeluministrit. Pressiteates sedastatakse, et tuleviku visiooni kohaselt hakkavad tervisekeskuses tööle kuus perearsti, kellest kaks on praeguseks juba tööd alustanud. Teenindatav elanikkond on kuni 25 000 inimest.

“Ämmaemandad hakkavad pakkuma tuge rohkem kui 6000 naisele. Koduõdede hoolest saavad peamiselt osa 65 eluaastast vanemad inimesed, keda piirkonnas elab ligi 5000. Füsioterapeudi teenuseid vajavad ligi 14 000 inimest. Keskuse töötavad koduõed, füsioterapeudid, ämmaemand, töötervishoiu arst, vaimse tervise õde, kliiniline psühholoog, sotsiaalnõustaja ning rehabilitatsiooni teenused,” teatab tervisekeskus. Tervisekeskuse teeninduspiirkonda kuuluvad: Lääne-Tartumaa, sh Elva vald, osaliselt Otepää, Tõrva ja Valga vald.

Tartumaa Tervisekeskuse rahastamistaotlus kiideti rahandusministeeriumis heaks 2017. aastal. Elva Haigla poolt veetava projekti maksumuseks kujunes ligi 1,5 miljonit, millest Euroopa Liit tasus rohkem kui üks miljon eurot. Kaasrahastajad on Elva vald ja Elva Haigla. Tartumaa Tervisekeskuse projekteeris ja ehitas Energia ja Ehitus OÜ.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button