SPORT

UUE SPORDIHOONE SAALIAEGADE JAGAMINE LAHENES LÕPUKS RAHULIKULT

Elva uus spordihoone on juba kasutusel ning hoone ruume kasutavad mitmed erinevad spordiklubid. Saaliaegade broneerimisele käis tihe rebimine, kuid nüüdseks on kõik spordiklubid saanud kokkuleppele. Uus spordihoone pakub erinevaid võimalusi – kergejõustikuala, jõusaali, aeroobikasaali.

Septembris avati Elva uus spordihoone spordiklubidele kasutamiseks. Saaliaegade jagamise arutelud käisid juba varem ning suure tahtjate hulga tõttu tekkis tüli – nimelt ei olnud ühtegi saaliaega broneeritud näiteks FC Elvale, misjärel tekkis teravaid momente. Augusti lõpul toimus spordiklubide vaheline koosolek, mille käigus siiski jõuti kokkulepetele ning valla spordijuhi Madis Šumanovi sõnul said kõik tahtjad omale sobivad ajad.

Elva uusi ruume hakkavad kasutama ka kergejõustiklased, kelle treeneril Margit Thomsonil hetkel saaliaegade jaotuse kohta pretensioone ei ole: „Kergejõustikul probleeme ei ole, sest meil on eraldi kergejõustikuala, kus saame treeninguid läbi viia 15.00-18.00 igapäevaselt. 14.00-15.00 andsime aja tennisele. Kella 18.00-ks meil vanema grupi treeningud kindlasti läbi ei ole. Jõusaali soovime ka kasutada, aga minu teada sinna veel aegu ei saa broneerida, kasutame hetkel Puiestee tänava jõusaali,” rääkis Thomson. Varasemalt on Elva kergejõustiklased sõitnud sageli Tartu vahet, kus ülikooli maneežis märgatavalt paremad tingimused kui seni Elva gümnaasiumi võimlas.

Praegu toimetavad spordihoones aktiivselt Elvas tegutsevad spordiklubid, kes pakuvad erinevaid põnevaid treeninguid. Nii toimuvad näiteks noorte ja õhtuti harrastajate treeningud, erinevad tantsutreeningud ja aeroobikatrennid. Peagi on alustamas ka jooga ja eakate võimlemine. Kolmandal korrusel saab harrastada poksi ja plaanitavalt hakkab kolmapäeva õhtuti toimuma lümfoloogia keskuse võimlemisring.

„Spordihoonesse saavad tulla kõik, kes treenivad hoones tegutsevates spordiklubides. Siiski on alati võimalik eraldi küsida ja arutada ning püüame leida lahenduse ka teistele trennihuntidele. Spordihoone saale on võimalik rentida trenni tegemiseks. Praegu ei ole jõusaal veel täielikult sisustatud. Niipea, kui see on valmis, saab seda kasutama hakata,“ kommenteerib spordihoone hetkest kasutust Madis Šumanov.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button