UUDISED

TÄIENDATUD! URMAS KRUUSE ON SAAMAS MAAELUMINISTRIKS, TOOMAS JÄRVEOJA VALMISTUB RIIGIKOKKU MINEMA

Täiendatud 25.01.2021

Elva vallavolikogu liige ja senine riigikogulane Urmas Kruuse on tõusmas maaeluministriks Kaja Kallase loodavas valitsuses, mis tähendab, et Elva senise vallavanema Toomas Järveoja jaoks avaneb võimalus minna Riigikokku. Järveoja on Kruuse asendusliige Riigikogus. Kuna Toomas Järveoja on võimalust saada riigikogulaseks vastu võtmas, tähendab see, et Elval tuleb hakata otsima uut vallavanemat.

„Tundub vist, et peab hakkama kohvreid pakkima“ kommenteerib veel praegune Elva vallavanem Toomas Järveoja teadet, et Urmas Kruusest saab uues valitsuses maaeluminister ja seega suundub Järveoja ise riigikogusse.

„Kui sai kandideeritud ja tegelikult üsna hea häälte saagiga, siis ma arvan, et seda mandaati tuleb kasutada, kuna rahvas on usaldanud,“ arvab Järveoja.

Vallavanem ei oska veel kommenteerida, kellest saab järgmine vallavanem. Lähiajal tulevad kokku fraktsioon ja koalitsioon, kes siis otsustavad, kellest saab järgmine vallavanem.

„Mina igal juhul pean tänama Elva rahvast ja Elva valla inimesi, et nad andsid mulle võimaluse mitu korda Elva linna ja Elva valda juhtida. Usun, et see koostöö on olnud üsna edukas ja mõistev,“ tänab Toomas Järveoja Elva inimesi.

Kindlasti plaanib Järveoja sügisel kandideerida ka 2021. aasta kohalikel valimistel.

Urmas Kruuse on olnud maaeluminister ka varem, Taavi Rõivase teises valitsuses aastatel 2015-2016, enne seda oli ta tervise- ja tööminister aastatel 2014-2015. Kruuse on olnud varasemalt nii Tartu linnapea (2007-2014) kui Elva linnapea (2002-2007).

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button