SPORT

TULEKUL ON ELVA JÜRIÖÖ TEATEJOOKS

Elva jooksuhooaeg on algamas – homme, teisipäeva, 23. aprilli õhtul kell 20 stardib lauluväljakult järjekordne Elva Jüriöö teatejooks, mis kulgeb Arbi järve kallastel ja kesklinna tänavail. Võistkonnal tuleb läbida kaheksa etappi, igas võistkonnas peab olema vähemalt kaks naist. Seega on starti oodatud asutused, organisatsioonid ja lihtsalt sõpruskonnad.

Rada on traditsiooniline. Avaetapp lauluväljakult algkooli hoone ette, sealt edasi algkoolihoonest Kesk tänava ilusalongini, järgnevalt ilusalongist Kesk tänava raamatupoeni, edasi raamatupoe juurest kultuurikeskuseni, kultuurikeskusest endise Tartumaa muuseumi majani, muuseumi maja juurest jooksevad jooksjad Pika tänava ja Kalda tänava risti, sealt piki järveäärt Muusikakooli jooneni, Muusikakooli joonelt tagasi lauluväljakuni. Ehk siis keskeltläbi jääb üks etapp pikkuselt 250 meetri ringi.

Läbi aastate on Jüriöö jooksul jooksnud ka kostümeeritud võistlejad. Autasustamisele ei kuulu üksnes kiireimad, vaid ka fantaasiarohkeimates kostüümides võistlejad.

Järgmine võistlusvõimalus Elvas on laupäeval, 4. mail, mil toimub Elva Kellatornijooks.

Foto: Elva Jüriöö jooks aastal 2010. (Kayvo Kroon)

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button