UUDISED

“TROPPIDE KARI…MAHA LASTA TULEKS NEED, KES SEDA JAMA KORRALDASID!” VOLIKOGU LIIGE SILVER LAKS LAKSIB HOOGA

Elva vallavolikogu liige Silver Laks end sotsiaalmeedias tagasi ei hoia. Tema värskem vägitükk on see, kui ta juhtus eile Elva brändiotsingute teema kõrval kommenteerima ka kunagise Eesti maineprojekti Welcome To Estonia”, mida Eestis teadupärast vedas Evelin Int-Lambot, hilisem presidendiproua Evelin Ilves.

8. veebruaril avaldas vallavolikogu liige Silver Laks üsna julge kommentaari loosungi „Welcome To Estonia“ kohta. Laksi kommentaar: „No see welcome to estonia oli mu meelest oma hinna ja kvaliteedi suhte poolest maailma suurim ämber kohe kui välja tuli. Maha tuleks lasta need, kes seda jama korraldasid,“ kirjutas volikogu liige.

Laks ise kommentaari kohatuks ei pea ja arvab, et probleemi pole, kuna ta avaldas arvamust mitte volikogu liikme, vaid eraisikuna. „Kas ma pean esinema igal pool kui volikogu liige? Kas ma ei tohi esineda kui mina ise? Kindlasti ei pea see olema volikogu liikme seisukoht,“ ütles Laks.

Laksi sõnul on liiga palju jama sellepärast, et ei juleta sõna võtta. Kuigi tema sõnul reaalselt keegi kedagi maha laskma ei lähe ja mahalaskmine on ülekantud tähenduses, siis see suur hulk raha, mis maksumaksja taskust läks lihtsalt ühe mõttetu lause peale, on ebaproportsionaalselt suur raha nii mõttetu visandi peale. „Tõesti, mul on kahju, et otsustajad on olnud nii vaimuvaesed, et on lihtsalt raha kulutanud,“ lisab Laks.

Vallavolikogu esimees Maano Koemets ei kiirusta hinnangut andma. Koemets arvab, et volikogu liikmed on vabad selles, kus ja mida nad räägivad ning volikogu tasemel ei ole kehtestatud reegleid, et kui oled volikogu liige, siis ei tohiks sotsiaalmeedias niimoodi öelda.

„Eks iga isik ise vastutab oma sõnade eest ja kui ta ei kirjuta sinna alla „Silver Laks, volikogu liige“, siis jään seisukohale, et Silver Laks esindab seal iseennast ja see, kas see ta volikogu liikme staatusega kokku läheb, jääb ta enda otsustada ja lugejate arvata,“ arvab Koemets.

Silver Laks on ka varem sotsiaalmeedias reljeefsete sõnavõttudega silma paistnud. Näiteks eelmise aasta mais kritiseeris ta maaeluministri sõnavõttu, kasutades väljendeid „kuradi troppide kari“ ja “parem ei kommenteeri sellist s….., mida see minister suust välja ajab. Õudne lollus.”

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button