UUDISED

TOOMAS PAUR: VEEL MIDAGI KORDA SAATNUD EI OLE, AGA VÕTAN HOOGU

Millega tegeleb vallavalitsuse liige Toomas Paur, kelle tegevusvaldkonna ja ülesannete kohta ei ole vallalehel midagi kirjas? See küsimus on tekkinud mitmetel volikogu liikmetel. Paur saab igakuiselt vallavalitsuse liikmeks olemise eest 700 eurot brutos ning tema peamine ülesanne on valitsuse istungitel ja otsustusprotsessides osalemine. Lisaks tegeleb ta väidetavalt külakogukondade murede lahendamise aitamisega.

Toomas Paur on vallavalitsuses olnud 2019. aasta sügisest saadik ning väidab, et ta tegeleb MTÜdega: „Otsin nad üles, panen kirja, mis nende mured on ja kas suudame need lahendada.“

Ühtegi kindlat MTÜd Paur küsimisel välja ei too ning ütleb, et veel ta midagi korda saatnud ei ole, kuid võtab hoogu: „Vaikselt olen juba tegelenud, käinud ja vaadanud, mis on nende mured. Mu palk ei ole selline, et pean seda iga päev tegema. Üks kord nädalas ma käin.“

Kuna üldiselt tegelevad MTÜd tegevusaladel nagu kultuur, sport jms, mis on abivallavanema Marika Saare tegevusalad, siis küsisime Saarelt, kas ta teab, millega Paur tegeleb. Saare sõnul tegeleb Toomas Paur pigem kogukonna- ja küladega seotud MTÜdega ja valdkondade mõttes ikkagi kõik, mis puudutab sporti, kultuuri, haridust, sotsiaal- ja tervisvaldkonda, olgu need kasvõi MTÜd, see kõik on tema tegevusala. „Ilmselt pidas Toomas Paur silmas kogukondlikku suhtlust ning külakogukondade soovide ning murede vahendamist vallavalitsusele,“ lisab ta.

Toomas Pauri üks põhilisi rolle on Saare sõnul vallavalitsuse istungitel otsustamine ja kollektiivne arutelu: „Ta ei ole igapäevaselt tööl, tema on pigem täiendav liige selleks, et vallavalitsuse otsused saaksid laiapõhjalisemalt läbi arutatud. Ta on osa otsustusorganist.“

Vallast Toomas Pauri kohta küsides on vastuseks, et Elva vallavalitsuse koosseisu kinnitab vallavolikogu ning valitsuse liikmed osalevad vallavalitsuse otsustusprotsessis ja täidavad muid vallavanema antud ülesandeid. Toomas Paur on kaasatud vallavalitsuse koosseisu tema teadmiste ja kogemuste toomiseks otsustusprotsessides.

„Toomas Paur osaleb valitsuse istungitel ja kõigis valitsuse otsustusprotsessides. Valitsuse liikmena on Toomas Paur alati valmis ka vahendama külakogukondade esindajate soove ja muresid vallavalitsusele ja volikogule,“ on valla vastus.

Vallavalitsuse liikme Toomas Pauri palk on avalik ja see on 700 eurot kuus (bruto). Muid kulude hüvitisi talle ette nähtud ei ole.

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

KOMMENTAARIUM

Back to top button