ARVAMUS

TOOMAS LAATSIT: UUS VALLAVÕIM KASUTUTEST KOHTADEST EI VABANENUD JA SURUB VEREVI PLANEERINGUT EDASI

Kahju, et uue vallavalitsuse tulekuga ei kaasnenud vallavalitsuse koosseisu vähenemist – paraku ei ole kõigi liikmete panus kuidagi tajutav. Värsket verd vallavalitsusse muudatusega ei saabunud, kirjutab Elva piirkonnakogu juht Toomas Laatsit uue vallavalitsuse ametisseastumise kohta.

Ma lootsin eilselt päevalt siiski mingisugustki muutust, eelmisel nädala lõpu seisuga polnud kuuldavasti vallavanema toetushääled sugugi kindlad. Jäi aga nii, et senine abivallavanem finantsalal tõusis vallavanemaks ja rahva mandaadita osakonnajuhataja tõusis hierarhias abivallavanema kohale.

Vallavalitsus ju „puhanud hobuseid” etteotsa ei saanud ja ilmselt jääb tuule suund muutumatuks 2021. aasta sügiseste kohalike valimisteni. Vallavalitsuse koosseisu oleks maksumaksjatele kergenduseks võinud kärpida. Hetkel on seal viis liiget. Eriti kummaline on palgalise vallavalitsuse liikme Toomas Pauri vajalikkus valitsuses, kelle hallatavate valdkondade ja ülesannete kohta ei leia valla kodulehelt mingit infot.

Tema „ametikoht” näib üksnes Elva keskerakondlaste poliitilise kokkuleppe osana Elva reformierakondlastega. Mehe panus Elva linna ja valla tegevusse on nähtavalt olematu, kuid tema ülalpidamine maksab isiku palgafondi ja ka muude kompensatsioonide näol maksumaksjale igas kuus ligi 1000 eurot. Vanaduspensionile lisaks kena kopikas!

See, kes hoiab kohaliku omavalitsuse rahakotti, on valla tegelik valitseja. De facto ja de jure vallavanem on nüüd ka avalikkusele nähtavalt üks ja seesama isik. Seega vallavanem Heiki Hansenil on nüüd võimalus selle valitsusele jäänud üheksa kuu jooksul lõpetada kõik valijatele lubatud valimislubadused. Koalitsiooni valimislubadused, niisiis.

Eilsel volikogu istungil uuriti vallavanemalt Verevi järve tervise kui ka selle järve rannaala vastuolulise detaiplaneeringu kohta. Võis kuulda, et nn „veekogude” alias „järvedekomisjon” on juba koos käinud ja oodatakse pakkumisi Verevi järve seire teostamiseks. Rannaala detailplaneeringuga mingeid kursimuutusi ei plaanita, kahjuks. Hetkel on selle planeeringu pall rahandusministeeriumi käes. Tänaseks (01.02.2021 seisuga) pidi detailplaneeringule kriitikat teinud institutsioonid-isikud uuesti ministeeriumile selgitama omi seisukohti.

Ma loodan, et rahandusministeerium oma kaalutlusõigusega mõistab, et see suure tõenäosusega kohaliku rahva tahte vastaselt ja Verevi rannaala miljööd hävitav, jõuga läbisurutav detailplaneering ei tohiks riigi poolt „rohelist tuld” saada ja seda nende poolt ei kinnitata. Ministeeriumi ametnikel on loodetavasti suurem pilt silme ees.

Uuele vallavalitsusele soovin aga jõudu Elva valla inimeste tahte kuulamisel ja elluviimisel.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button