UUDISED

TOIMINGUPIIRANGU KAHTLUSTUSE SAATUS: KRIMINAALMENETLUS LÕPETATI, POLITSEI JÄTKAB VÄÄRTEOMENETLUSEGA

Elva vallavalitsuse jagatud tegevustoetused kohalikele spordiklubidele tõid eelmise aasta lõpus kaasa kriminaalmenetluse, sest õhus oli kahtlus, et vallavanem Priit Värv ja vallavalitsuse liige Margus Ivask on raha eraldades rikkunud toimingupiirangut. Prokuratuur teatas, et kuritegu ei leitud, sest summad olid väikesed ja nende otsuste mõju toetuste andmisele jäi napiks. Politsei uurib nüüd asja väärteomenetluses, vahendab Tartu Postimees.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokuröri Toomas Koitmäe sõnul lõpetas prokuratuur kahtlustust esitamata kriminaalmenetluse, milles selgitati, kas Elva vallavalitsuse liige võis endaga seotud spordiklubile tegevustoetuse eraldamise otsustamisel osalemisega panna toime toimingupiirangu rikkumise.

«Karistusseadustiku järgi on toimingupiirangu rikkumine kuritegu, kui otsuse väärtus on üle 40 000 euro ehk tegemist on suure ulatusega. Nende otsuste rahaline ulatus oli aga väiksem kui 40 000 eurot, mistõttu uurib politsei nende toetustega seotud asjaolusid väärteomenetluses,» kommenteeris Koitmäe otsust.

Kuna tegevustoetust sai hulk spordiklubisid varem kokku lepitud kindla korra järgi ja võrdsetel alustel, siis hindas prokuratuur, et konkreetsel juhul oli tegemist nn rutiinse otsusega, millega ei kaasnenud korruptsiooniohtu. Lähemalt:

https://tartu.postimees.ee/7713210/elva-vallajuhid-said-kriminaalasjast-priiks?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=share-buttons&utm_content=7713210&fbclid=IwAR2yHwzhRpyHU3LLfIAybf2IfguneygoE13rGrzWMG9x3w5rANPpxVb08-Q

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button