UUDISED

TARTUMAA TERVISEKESKUS SAI NURGAKIVI

23.märtsil panid Tartumaa tervisekeskuse juhataja Peeter Laasik ja tervisekeskuse ehitaja, OÜ Energia ja Ehitus juhataja Kaido Kurvits, nurgakivi Tartumaa tervisekeskusele. Koroona ajale vastavalt olidki kohal ainult kaks inimest. Tervise- ja töö ministri, Haigekassa juhataja, Elva vallavanema, patsientide ja teiste asjaosaliste tervitused saabusid video teel.

Tervisekeskuse projekt algas sisuliselt 25. mail 2017. aastal, kui Rahandusministeerium kinnitas selle tervisekeskuse rahalise projekti. Projekti kogumaksumus on 1 470 383,36 eurot, millest toetussumma on 1 017 500 eurot.

Elva vallas kehtestati detailplaneering 22. oktoobril 2020 ja 21. aprillil 2020 eraldas Elva vald sihtotstarbeliselt 250 000 eurot. Tervisekeskus on ehitatud kuni kuuele perearstile ja teistele vajalikele spetsilistidele.

Paremaks muutuvad pere- ja eriarstide ning nende heade abiliste, õdede, füsioterapeutide, ämmaemandate ja teiste spetsilistide töötingimused.

Peale ruumide parendamise näeme kindlat eelist ka selles, et paranevad võimalused arstide/õdede omavaheliseks koostööks ja aruteludeks. Arstiabi on väga kolleegiaalne eriala, siin peab parima ravi nimel läbi arutama kõik ravi võimalused, kaaluma iga ravimeetodi osas kõiki poolt ja vastu argumente. Kindlasti on praegusel ajal võimalik korraldada arutelusid veebis, kuid just praegusel koroona ajal oleme me aru saanud, kuivõrd inimesed vajavad vahetut sotsiaalset suhtlemist. Arstide/õdede omavaheline suhtlemine on palju sisukam, kui kolleegi käest nõu küsimiseks on vaja astuda ainult kõrval kabinetti.

3D pildi autor: Kristo Rämson

Uuest tervisekeskusest saavad kasu ka Elva piirkonna inimesed ja patsiendid. Eeliseid on lausa mitu – perearstid, eriarstid ja teised spetsialistid asuvad ühes kohas ja ei pea nende otsimiseks linnade vahel ringi sõitma; tänu arstid omavahelise koostöö paranemisele pakutakse kvaliteetsemat ravi; laienevad erinevate spetsialistide töö võimalused (füsioterapeudid, ämmaemand, vaimse tervise õde, psühholoog, sotsiaalnõustamine, jne) saavad spetsiaalselt nende jaoks ehitatud ruumid; spetsiaalsetes ruumides on arstidel/õdedel lihtsam oma tööd klientide jaoks efektiivsemalt korraldada.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button